Trwa Europejskie Forum Gospodarcze

Łódzkie Wtorek, 16 października 20182 2265
W Łodzi rozpoczęła się XI edycja Europejskiego Forum Gospodarczego. To jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce, organizowane przez Województwo Łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Ładuję galerię...

 - Od samego początku istnienia Forum stawiamy silny akcent na rolę województwa łódzkiego w gospodarce Unii Europejskiej. Pokazujemy jak na tle innych państw wspólnoty wygląda przedsiębiorczość w naszym regionie – powiedział podczas sesji inauguracyjnej EFG, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Podczas pierwszego dnia Forum dominowały zagadnienia gospodarcze. Goście paneli dyskutowali o biznesie w erze automatyzacji i robotyzacji, o problemach i perspektywach rynku pracy, a także o współpracy polsko-chińskiej i możliwościach jakie daje lądowa nitka Nowego Jedwabnego Szlaku.

 

Tegoroczną edycją Forum otworzył Filmteractive - festiwal komunikacji interaktywnej. W panelu wzięli udział przedstawiciele przemysłów kreatywnych oraz eksperci branży reklamowej i nowych technologii. Dyskutowano o takich obszarach jak reklama, film, technologia i możliwościach ich wzajemnej synergii. Festiwalowi towarzyszyła interaktywna ekspozycja najnowszych technologii obrazu, której można było doświadczyć m.in. w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

 

Wśród gości sesji inauguracyjnej byli Konrad Pokutycki - Prezes Zarządu, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Dawid Urban –  Anioł biznesu, przedsiębiorca, członek YPO, właściciel Polska Grupa Meblowa,  Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, zaś gościem specjalnym był Krzysztof Hołowczyc, który starał się odpowiedź na pytanie czy sukces to łut szczęścia, czy efekt zamierzonej strategii. Mistrz rajdowy dzielił się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, nie tylko sportowymi. Moderatorem sesji był Krzysztof Ibisz.

 

Pierwszego dnia Forum odbyły się 23 panele, w których wzięło udział blisko 2000 uczestników. Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum była Gala MOCNI W BIZNESIE podczas, której wręczono Nagrody Gospodarcze Województwa Łódzkiego 2018.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)16.10.2018 12:43

Polexit i to natychmiast!

11


gość ~gość (Gość)16.10.2018 11:46

Polexit z UE

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat