Taki wynik może niepokoić

MKS PiotrcoviaKraj Wtorek, 08 stycznia 201924
Zaledwie 17 bramek zdobyły podczas poniedziałkowego spotkania ze Startem Elbląg szczypiornistki Piotrcovii, straciły natomiast 31. Pierwszy ligowy mecz w tym roku z pewnością im nie wyszedł, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy piotrkowianki zostały kompletnie zdominowane przez gospodynie.

W pierwszej kolejce obecnego sezonu Piotrcovia zremisowała z zespołem z Elbląga 24:24, zdobywając pierwszy punkt w tym sezonie, wyjazdowy mecz miał już jednak zupełnie inny przebieg. Jedynie na początku spotkania utrzymywał się remisowy rezultat (2:2), później jednak elblążanki zdobyły pięć bramek z rzędu i po kilkunastu minutach prowadziły już 7:2, a do szatni zeszły wygrywając 17:9. Po przerwie niewiele się zmieniło, piotrkowianki zdobyły w tej części spotkania zaledwie osiem bramek i wysoko przegrały ten mecz 17:31. Piotrkowski zespół nie wygrał w Elblągu od...2011 roku.

W sobotę, 12 stycznia podopieczne trenera Andrzeja Bystrama rozegrają pierwszy w tym roku mecz we własnej hali, Piotrcovia podejmie Ruch Chorzów. Początek spotkania o godzinie 17.00

EKS Start Elbląg 31:17 (17:9) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Senderkiewicz 5, Klonowska 3, Kopertowska 2, Belmas 2, Despodovska 2, Zaleśny 1, Wypych 1, Małecka 1, Wasilewska, Ciura, Cygan, Ivanović, Gajewska.