Piotrkowskie delfinki biją kolejne rekordy

Strefa FM Środa, 16 grudnia 20156
Pływacy UKS "Delfin" zajęli 8. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Warszawy, ustanawiając kilka nowych rekordów, kilka dni później zawodniczka piotrkowskiego klubu Wiktoria Guść zwyciężyła w III rundzie tegorocznej Ligi Dzieci i tym samym zajęła 1. miejsce w końcowej klasyfikacji.
Na zdj. od lewej: W. Kowalska i W. Guść.Na zdj. od lewej: W. Kowalska i W. Guść.

W otwartych Mistrzostwach Warszawy piotrkowski klub zajął 8. miejsce, w zawodach startowało 40 drużyn. Wiktoria Guść zdobyła podczas tych zawodów aż 8 złotych medali, a Wiktoria Kowalska 4 brązowe. Pierwsza z wymienionych zawodniczek pobiła sześć rekordów okręgu na basenie 50-metrowym oraz jeden rekord okręgu na basenie 25-metrowym.

Wyniki:

Wiktoria Guść
Basen 50 m: 50 m - styl dowolny -30.95 (RO), 50 m -  klasyczny -40.40 (RO), 200 m -  zmienny -2:43.94, 100 m - dowolny -1:07.17 (RO), 100 m - klasyczny -1:27.26 (RO), 50 m - motylkowy -34.22 (RO), 50 m - grzbietowy 35.39, 200 m -  klasyczny -3:06.10 (RO),
 Basen 25 m:  100 m - klasyczny -1:22,70  (RO)

Wiktoria Kowalska
Basen 50 m:  50 m - dowolny -33.22, 50 m - klasyczny -43.59, 200 m - zmienny 3:02.68, 100 m - dowolny -1:15.30, 100 m - klasyczny 1:35.67,  50 m - motylkowy -37.73, 50 m - grzbietowy 39.08, 200 m - klasyczny 3:30.42

Ponadto kilka dni temu zakończyła się III runda Ligii Dzieci podczas której zawodnicy piotrkowskiego klubu „Delfin" również odnieśli znaczące sukcesy. Na drugim miejscu podium stanęła sztafeta dziewcząt 4x50 m w stylu dowolnym. W końcowej klasyfikacji Ligi Dzieci 2015 Wiktoria Guść zajęła 1. miejsce, Wiktoria Kowalska 5., a Maja Gudź  9. na 87 startujących dziewcząt, natomiast Dawid Pietrzyk był 33. spośród 91 startujących chłopców.

Gratulujemy zawodniczkom  i zawodnikom, tym bardziej, że jak zaznacza trener „Delfina” Robert Bednarek, niełatwo osiągnąć sukces w sporcie masowym.