Piotrkowianin bez szans w Kielcach

Kraj Sobota, 23 lutego 20195
Każdy inny wynik niż zwycięstwo PGE Vive Kielce podczas meczu z Piotrkowianinem byłby niespodzianką, a właściwie sensacją, już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili dziesięcioma bramkami, ostatecznie wygrali jeszcze wyżej, a konkretnie 39:23 (21:11).

Piotrkowianie pojechali do Kielc kilkadziesiąt godzin po zwycięstwie w Gdańsku nad Wybrzeżem, wielokrotni mistrzowie Polski to jednak rywal dużo lepszy i zwłaszcza w pierwszej połowie tego spotkania bardzo wyraźnie było to widać. Kielczanie zeszli do szatni prowadząc 22:11. Po przerwie przewaga gospodarzy nie była już tak widoczna, mając taką zaliczkę punktową nie musieli już forsować tempa.

W meczu 20. kolejki PGNiG Superligi piotrkowianie podejmą Pogoń Szczecin, ten mecz odbędzie się w sobotę, 2 marca. Początek o godzinie 18.00.

PGE VIVE Kielce 39:23 (21:11) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Pyrka - Iskra 7, Nastaj 4, Woynowski 2, Surosz 2, Mróz 1, Jakubowski 1, Kaźmierczak 1, Andreou 1, Pożarek 1, Mastalerz 1, Tórz 1, Pacześny 1, Urbański, Szopa.