Kobiety górą

Strefa FM Czwartek, 26 października 20170 25142
Nie każdy wie, że w najwyższej, seniorskiej klasie rozgrywkowej spośród piotrkowskich zespołów piłkarskich grają...kobiety. Występujące w III lidze (gr. łódzka) piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piotrcovia Piotrków Trybunalski rozegrały do tej pory sześć spotkań, cztery przegrały i dwa wygrały.

Ładuję galerię...

W ostatniej kolejce piotrkowianki pokonały na własnym boisku MKS Zduńska Wola 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 69. minucie zdobyła Natalia Simkowska. W tym sezonie nie wyniki są jednak najważniejsze.

 

 - Jesteśmy najmłodszym zespołem w tych rozgrywkach, średnia wieku wynosi zaledwie 16 lat. Drużyna bardzo fajnie się rozwija, co prawda na boisku widać jeszcze tę przepaść fizjologiczną, ale to się niebawem zmieni. Zależy nam na tym, żeby się jak najwięcej nauczyć, każdy mecz jest dla nas bardzo cenny, tym bardziej, że do tej pory dziewczyny nie grały na boisku pełnowymiarowym - powiedziała Julita Ziółkowska, trenerka piotrkowskiego zespołu.

 

Piłkę nożną trenuje w tym klubie już kilkadziesiąt dziewczynek.

 

 - Mamy dwa fantastyczne zespoły żeńskie, które cały czas się rozwijają. W tej chwili w treningach uczestniczy około 50 zawodniczek. Oczywiście jesteśmy również bardzo dumni z naszych drużyn męskich, gra w nich około 200 chłopców, a dwie drużyny rywalizują w I lidze wojewódzkiej. Ostatnio podpisaliśmy porozumienie z Zagłębiem Sosnowiec, byłym wicemistrzem Polski, będziemy wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi tego co się dzieje na boisku, jak i poza nim. Dzięki tej umowie skorzystają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki - podsumowuje Daniel Bujak, kierownik sekcji żeńskiej UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

 

W następnej kolejce piotrkowianki zmierzą się na wyjeździe z Zawiszą Rzgów. Ten mecz już w sobotę (29.10), a kolejne spotkanie w Piotrkowie 5 listopada, wówczas rywalem piłkarek Piotrcovii będzie PTC Pabianice.

 

 

 


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat