Delfinki walczyły o medale w Radomiu i Łodzi

Kraj Czwartek, 26 października 20177
Pływacy UKS Delfin Piotrków Trybunalski zdobyli kolejne medale podczas ogólnopolskich imprez, tym razem 2 srebrne i 3 brązowe.

Dawid Pietrzyk i Maja Gudź (rocznik 2004) wywalczyli dwa brązowe krążki podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Radomia, podczas których rywalizowało 330 zawodników z 27 klubów. Dawid na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym (czas: 35.93 - rekord życiowy), a Maja na dystansie 100 m stylem klasycznym (czas: 1:20.24).

Kilka dni później w łódzkiej Zatoce Sportu zorganizowano I rundę Ligi Dzieci i Młodzików oraz Puchar Wszechstronności Stylowej. W zawodach wystartowało 435 zawodników z 18 klubów. Piotrkowscy pływacy Kamelia Dąbrowska i Radosław Książczak (rocznik 2007) zdobyli dwa medale: Kamelia - srebrny na dystansie 50 m stylem motylkowym (czas: 45.84 - rekord życiowy), natomiast Radek – brąz na dystansie 100 m stylem grzbietowym (czas: 1:34.56 - rekord życiowy).

W Pucharze Wszechstronności Stylowej, rozgrywanym na dystansie 400 m stylem zmiennym w kategorii 13 lat i starsi drugie miejsce zajęła Wiktoria Guść (rocznik 2004) – UKS Delfin Piotrków Trybunalski/SŁ, która pokonała ten dystans w czasie: 5:03.38 (rekord życiowy).