Czy prezydent pomoże przeprowadzić egzaminy?

Strefa FMRegion Wtorek, 09 kwietnia 201939 5760
W całym kraju trwa kompletowanie składów komisji egzaminacyjnych przed testem gimnazjalnym, który ma się rozpocząć już w środę, 10 kwietnia. Nauczyciele strajkują, więc ktoś musi ich w tych komisjach zastąpić, w związku z tym w poszczególnych miastach poproszono o pomoc osoby, które mają odpowiednie uprawnienia. Posiada je również prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, czy zasiądzie w komisji? - Nie ma takiej potrzeby - zapewniają urzędnicy piotrkowskiego magistratu. Na taki krok zdecydował się z kolei prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.
Fot.: archiwum epiotrkow.pl

Marcin Witko będzie prowadził egzamin w piątek, 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10. Przedstawiciele Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego zgodnie zapewniają, że udało się skompletować składy komisji egzaminacyjnych. Także w Radomsku egzaminy mają się odbyć zgodnie z planem.

 

 - Chcę uspokoić i rodziców i dzieci, do komisji zostaną oddelegowani m.in. pracownicy Urzędu Miasta. Egzaminem ósmych klas zajmiemy się później, choć mam nadzieję, że do tego czasu wszystko się wyjaśni - powiedziała Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w radomszczańskim magistracie.

 

W poniedziałek do nauczycieli zaapelował prezydent RP Andrzej Duda.

 

 - Proszę nauczycieli, żeby stawiali swoje oczekiwania tak, aby dało się je zrealizować. Proszę, by młodzież mogła spokojnie odbyć egzaminy, potem będziemy dalej dyskutowali, będziecie najwyżej kontynuowali strajk, ja nie mówię, że nie - zwrócił się do nauczycieli prezydent podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Sulęcina.

 

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, stwierdził natomiast, że na czas egzaminów strajk nie zostanie zawieszony.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość51 ~gość51 (Gość)09.04.2019 10:15

Nauczyciele, co wy robicie. Daliście się wplątać w rozgrywki polityczne i zaryzykowaliście dobro dzieci i własne dobre imię. Wstyd!

265


oles ~oles (Gość)09.04.2019 09:33

Kiedy zastrajkują dzieci?

136


mom ~mom (Gość)09.04.2019 08:53

Rozsądna decyzja Magistratu - od bardzo, ale to od bardzo długiego czasu .....

83


gość ~gość (Gość)09.04.2019 08:52

Atak koalicji nic wiecej

103


gandalf ~gandalf (Gość)09.04.2019 08:49

Nie pomoże.

53


gość ~gość (Gość)09.04.2019 08:31

A jto pozniej odpowie za nieztealizowane plany dydaktyczne -pewnie odbedzie sie to kosztem dzieci -nauczycieu opamietaj sie

167


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat