Czy prezydent pomoże przeprowadzić egzaminy?

Strefa FMRegion Wtorek, 09 kwietnia 201939 6089
W całym kraju trwa kompletowanie składów komisji egzaminacyjnych przed testem gimnazjalnym, który ma się rozpocząć już w środę, 10 kwietnia. Nauczyciele strajkują, więc ktoś musi ich w tych komisjach zastąpić, w związku z tym w poszczególnych miastach poproszono o pomoc osoby, które mają odpowiednie uprawnienia. Posiada je również prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, czy zasiądzie w komisji? - Nie ma takiej potrzeby - zapewniają urzędnicy piotrkowskiego magistratu. Na taki krok zdecydował się z kolei prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.
Fot.: archiwum epiotrkow.pl

Marcin Witko będzie prowadził egzamin w piątek, 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10. Przedstawiciele Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego zgodnie zapewniają, że udało się skompletować składy komisji egzaminacyjnych. Także w Radomsku egzaminy mają się odbyć zgodnie z planem.

 

 - Chcę uspokoić i rodziców i dzieci, do komisji zostaną oddelegowani m.in. pracownicy Urzędu Miasta. Egzaminem ósmych klas zajmiemy się później, choć mam nadzieję, że do tego czasu wszystko się wyjaśni - powiedziała Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w radomszczańskim magistracie.

 

W poniedziałek do nauczycieli zaapelował prezydent RP Andrzej Duda.

 

 - Proszę nauczycieli, żeby stawiali swoje oczekiwania tak, aby dało się je zrealizować. Proszę, by młodzież mogła spokojnie odbyć egzaminy, potem będziemy dalej dyskutowali, będziecie najwyżej kontynuowali strajk, ja nie mówię, że nie - zwrócił się do nauczycieli prezydent podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Sulęcina.

 

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, stwierdził natomiast, że na czas egzaminów strajk nie zostanie zawieszony.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja głąb ~ja głąb (Gość)13.04.2019 00:06

No i co, egzaminował??? Dla idei, czy kasę wziął???

20


gość ~gość (Gość)09.04.2019 09:57

Czy będę płaciła za te dni, kiedy moje dziecko siedzi w domu ze względu na strajk w przedszkolu?

109


:) ~:) (Gość)10.04.2019 12:09

nauczyciele jak zostaną bez pensji za okres strajku to zaraz rozum wróci

15


balbin ~balbin (Gość)10.04.2019 10:27

02


mućka ~mućka (Gość)09.04.2019 08:19

wara od naszych dzieci !!!

284


gość ~gość (Gość)09.04.2019 23:12

oko.press Ośrodek Kontroli Obywatelskiej
Zdecydowanie bezstronny, polecam

30


peziot ~peziot (Gość)09.04.2019 16:01

W ciemnych barwach widzę przyszłość Piotrkowa skoro tyle ciemnoty intelektualnej tu mieszka. Nie każdy musi zasuwać fizycznie. A jak części komentujących nie chciało się uczyć za młodu to teraz proszę sobie kupić maść na ból dupy i powstrzymać się od komentowania bo rozumem nie dosięgacie większości osób pracujących w oświacie. POPIERAM STRAJK!!! ps. poczytajcie sobie czasem jakieś bezstronne portale informacyjne, a nie wałkujecie ciągle tvpis.

1110


raf ~raf (Gość)09.04.2019 13:29

Wszyscy mogą strajkować tylko nie nauczyciele co za obłuda panuje w śród ludzi...

127


gość ~gość (Gość)09.04.2019 18:52

Komentarze na miarę Piotrkowa- miasto PIS i tyle. Wiem, z jakim społeczeństwem mają do czynienia nauczyciele - chodzę na zebrania do szkoły i zażenowany jjestem postawą niektórych.
Ja jestem dumny, że moje dzieci uczą też tacy, którzy mają odwagę powalczyć o swoje.
Staram się nie oceniać tych, którym odwagi zabrakło- ale wzbudzają żal.
Wszystkiem komentarze o nieróbstwie, niedouczeniu i pazerności tez mógłbym przemilczeć- ale nie zgadzam się z nimi. Znam nauczycieli z pasją, którzy wciąż dokształcają się, żeby nadążyć za światem- a nasz rząd im nie pomaga. Nauczyciele tez są rodzicami- także dzieci skrzywdzonych przez reformę, także tych, przed którymi egzamin. Nie powtarzajcie haseł pani minister, ze dzieci biorą za zakładników. Bo zakładników z naszych dzieci uczynił rząd. Absolutnie nie mieli na uwadze dobra naszych dzieci doprowadzając do takiej sytuacji.

89


gość ~gość (Gość)09.04.2019 17:35

Nic im się nie należy. Ludzie z o wiele większym wykształceniem lub Ci, którzy wykonują pracę ciężka fizycznie, ratując ludzkie życia są bardzo niedocenieni a nauczyciele? To jest cyrk. 2 miesiace wakacji wolne, jeszcze za to dostają pieniądze, ferie to samo. Żeby to jeszcze byli ludzie z powołania, a nie z przymusu. Ciągle w każdej szkole nauczyciele siedzą na "zwoleniach lekarskich" pracują 18 godzin i jeszcze im mało? Kpina i żenada, szkoda w tym wszystkim najbardziej Bogu ducha winnych dzieci i młodzieży.

87


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat