Będą aktywizować wykluczonych społecznie

Tydzień Trybunalski Czwartek, 14 czerwca 20120 1382
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie realizuje projekt systemowy ,,Aktywność własną drogą do sukcesu”.


Celem przedsięwzięcia jest rozwój integracji wśród osób wykluczonych społecznie i upowszechnienie pracy socjalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulejowie. Projekt (współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) kierowany jest przede wszystkim do osób mieszkających na terenie miasta i gminy, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotne, osób nieaktywnych zawodowo bądź uczących się, zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku aktywności zawodowej (od 15 do 64 lat). Ci, którzy chcą wziąć udział w projekcie mogą zgłaszać się do sulejowskiego MOPS-u.

W ramach projektu zaplanowano kilka form wsparcia: aktywna integracja, trening kompetencji i umiejętności społecznych, trening kompetencji rodzicielskich, trening pracy, kurs zawodowy w zakresie małej gastronomii - kucharz. Dla dzieci uczestników biorących udział w projekcie zostanie zorganizowany bezpłatny wypoczynek letni. Czas trwania projektu: marzec - grudzień 2012 roku.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat