118 niebieskich kart w Piotrkowie

Strefa FM Niedziela, 13 lipca 20146 2936
"Niebieska karta" - to procedura czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie. W Piotrkowie Trybunalskim takich kart w tym roku założono aż 118.

- Do końca czerwca wpłynęło tych kart 118, nowych było 99. To są sprawy, w których już wcześniej wpłynęła niebieska karta, została powołana grupa robocza, która podejmuje różne stosowne działania, zmierzające ku temu by ten problem w rodzinie pomóc rozwiązać, niemniej jednak zdarza się tak, że dochodzi do kolejnych zdarzeń, kolejnej interwencji i zakładana jest kolejna karta i to powoduje, że ta różnica jest w tych kartach. Są rodziny, w których w tym roku sporządziliśmy już 4 niebieskie karty - mówi Małgorzata Obst przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Piotrkowie Trybunalskim.

W 2013 roku wszczęto 233 procedury założenia niebieskiej karty.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP ~EP (Gość)01.05.2017 14:35

Ja uważam że niebieska karta jest bardzo potrzebna ale nikt nie mówi o modzie jaka nastała na zakładanie niebieskich kart przy rozwodzie. Najczęściej kobiety zakładają taka kartę aby mieć argument podczas rozwodu ze są poszkodowane.Procedura trwa kilka miesięcy karta zostaje zamknięta bo nie znaleziono żadnych dowodów na przemoc w rodzinie. A u męża i ojca zaczynają się kłopoty bo został naznaczony niebieską kartą.W sądzie nikt nie pyta o zamknięcie karty a kobieta nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za swój czyn.Karta zakładana jest po pierwszym zgłoszeniu nie ma żadnego postępowania przygotowawczego facet o razu jest załatwiony. Pozdrawiam urzędników którzy napisali taki bubel prawny i wszystkie kobiety które tak postępują .

00


Już nie komentuję ~Już nie komentuję (Gość)14.07.2014 15:38

W pełni zgadzam się z dwoma ostatnimi komentarzami

10


adwokat ~adwokat (Gość)13.07.2014 18:11

To ile jest w Tomaszowie ?

50


anka ~anka (Gość)13.07.2014 17:09

a co w sytuacjach kiedy facet robi co chce pije bije babe po nocach sie szlaja i sa dzieci dobrze sa sa te kart chociaz jeden z drugim sie zastanowi zanim lape podniesie niepasuje mu baba to niech sie zbierze i wyniesie i znajdzie kolejna a nie zneca sie

31


czyli co.... ~czyli co.... (Gość)13.07.2014 10:15

Czyli co, jak chłop tłucze dzieci albo żonę czy, jak to się obecnie określa partnerkę albo konkubinę, to ma założoną NIEBIESKĄ KARTĘ co tydzień? A jak baba leje wrzątkiem na konkubenta, męża czy partnera to ma założoną kartę raz w roku mimo, że robi to co tydzień? Coś to liczenie tych NIEBIESKICH KART jest funta kłaków warte. Jeszcze jeden pretekst wtrącania się państwa i jego urzędasów w prywatne życie obywateli. Na tej stronie jest artykuł pt. "Spokojnie Dawidku" i zastanawiam się czy ta rodzina ma założoną NIEBIESKĄ KARTĘ, gdyż stosuje ona wobec swojego chorego syna przemoc - wiązanie, przytrzymywanie, pasy krępujące. Wtrącić się w życie z tzw. DOBRYMI RADAMI i jeszcze LEPSZĄ POMOCĄ, a samemu nie potrafić rozwiązać problemów P A Ń S T W O 'umi'. Jeszcze jeden pretekst do trzymania narodu za pysk, gdyby zaczął wierzgać przeciw naszym Wielce Umiłowanym 'Wadcom". Kłaniam się....

42


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)13.07.2014 09:40

Pytanie tylko ile z tych kart ma swoje uzasadnienie merytoryczne ,mam podejrzenie ,ze w wiekszosci to lipa ,jak zona męża bedzie sie chciala pozbyc i troche pomysli logicznie to jej sie to uda i zrobi z meża przestępce,praca policji sądu i pomocy spolecznej to fikcja ,wszystko sie da naciągnac i sfalszowac ,mam taki przyklad i tak sie zastanawiam czy mediom nie opowiedzieć w detalach jak to sąd pracuje wraz z policja gdzie wywiadowca policyjny pyta male dzieci z ulicy czy sąsiedzi sie kłocą ,to jak taki raport wyglada,policja w takim przypadku robi wszystko by sie wykazac przed sądem ,w wiekszości przypadkow jak uwazam na swoim przykladzie to same klamstwa

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat