"(Nie)Spełniony świat Janusza Różewicza" w MCK w Radomsku

ePiotrkowRadomsko Poniedziałek, 21 maja 20180 2216
Już w najbliższy czwartek w Radomsku w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się dwudniowe wydarzenie poświęcone pamięci jednego z braci Różewiczów – Januszowi Różewiczowi. W ramach projektu „(Nie)Spełniony świat Janusza Różewicza” odbędzie się promocja tomiku wierszy poety, debata patriotyczna czy projekcja filmu „Nasz starszy brat” w reżyserii Stanisław Różewicza.

Miejski Dom Kultury w Radomsku pozyskał z Narodowego Centrum Kultury - Program Kultura Interwencje 20 000 zł dofinansowania na projekt „(Nie)Spełniony świat Janusza Różewicza” w setną rocznicę urodzin poety. Przedsięwzięcie to cykl działań artystycznych upamiętniających postać i twórczość Janusza Różewicza, poety, radomszczanina, młodego człowieka, który oddał życie w służbie ojczyźnie. 24 i 25 maja 2018 r. zaplanowano cykl wydarzeń poświęconych artyście. Najważniejsze z nich to promocja wyjątkowego wydawnictwa Miejskiego Domu Kultury - tomiku poezji Janusza Różewicza w przekładach na język angielski i niemiecki. Będzie też debata patriotyczna z udziałem młodzieży, seminarium translatorskie, czytanie performatywne, projekcja filmu „Nasz starszy brat”, okolicznościowa wystawa zdjęć i rękopisów poety.

 


Program wydarzeń:

24 maja 2018 godz. 18.00
JANUSZ RÓŻEWICZ – WIERSZE/POEMS/GEDICHTE
promocja tomiku poezji oraz seminarium translatorskie z udziałem tłumaczy: Barbary Bogoczek, Tony’ego Howarda i Aloisa Woldana. Moderator – Maria Dębicz

Sala kameralna, wstęp wolny.

25 maja 2018 godz. 11.00
PATRIOTYZM: OBOWIĄZEK CZY POTRZEBA SERCA?
debata z młodzieżą na temat współczesnego patriotyzmu
Sala kameralna.

godz. 18.00
NASZ STARSZY BRAT – projekcja filmu w reż. Stanisława Różewicza.
Sala kameralna.


godz. 18.30
(NIE)SPEŁNIENIE – czytanie performatywne tekstów Janusza Różewicza w wykonaniu aktora Kamila Suszczyka i recytatorów: Janusza Kucharskiego i Przemysława Klekota.
Sala kameralna, wstęp wolny

CIENIE – wystawa rękopisów i unikatowych zdjęć Janusza Różewicza.
Hol MDK.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat