''Mieszkaniowy'' protest podczas sesji Rady Miasta

ePiotrkow Środa, 28 sierpnia 201932 6088
"Prezydent nie ma dobrej woli, mieszkań kupić nie pozwoli" - transparenty m.in. o takiej treści przynieśli ze sobą piotrkowianie, którzy uczestniczyli w środowej sesji Rady Miasta. Chodzi o lokale przy ul. Sygietyńskiego.

Ładuję galerię...

Lokatorzy z ul. Sygietyńskiego czują się ignorowani przez miejskich radnych i prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Budynek, w którym mieszkają był własnością Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast". Po upadku tego przedsiębiorstwa stał się własnością Skarbu Państwa, który drogą darowizny przekazał go miastu. Lokatorzy chcieliby wykupić mieszkania, w których żyją, ale ich zdaniem prezydent taką możliwość blokuje. - Ten problem trwa już od 20 lat. Od tak długiego czasu walczymy o możliwość nabycia tych mieszkań, ale w tym czasie nie znalazł się nikt, kto mógłby nam pomóc. Miasto dostało budynek za darmo, nie musiało za niego płacić, a czerpie korzyści z zarządzania nim. My jesteśmy w tej sytuacji w pewnym sensie niewolnikami bo nie mamy żadnych praw, nie możemy walczyć o obniżkę czynszu, ani też o wspomniany wykup. Inwestowaliśmy własne środki w remonty tych mieszkań bo cały czas mieliśmy nadzieję, że kiedyś one będą nasze. Interweniowaliśmy w naszej sprawie nie tylko do władz miasta, ale i do władz wojewódzkich. Niestety bez skutku - komentują mieszkańcy ul. Sygietyńskiego. Przedstawiciele magistratu podkreślają tymczasem, że miasto nie może sprzedać opisywanych mieszkań bo realizuje cel darowizny nałożony przez wojewodę łódzkiego. Ten cel to zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych gminy. 

 

Sprawa protestujących mieszkańców Piotrkowa nie została jednak włączona w program środowych obrad, co nie spodobało się np. radnemu Janowi Dziemdziorze. Z kolei Marian Błaszczyński, przewodniczący Rady Miasta podkreślił, że ta sprawa poruszana była już wielokrotnie podczas poprzednich sesji. 


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lokator Sygietyńskiego Lokator Sygietyńskiegoranga30.08.2019 22:12

Z wielką przykrością czytam poniższe komentarze. Wypowiadają się ludzie, którzy tak naprawdę nie mają pojęcia o zaistniałej sytuacji. Proszę postawić się w naszej sytuacji, a następnie komentować. Wszyscy posiadacze mieszkań zakładowych mieli możliwość wykupienia tych mieszkań. Dlaczego zatem my jesteśmy pozbawieni takiej możliwości pomimo posiadania wkładu? Uważam, że jest to niesprawiedliwe względem nas - mieszkańców. Przez bieg wydarzeń, na które nie mieliśmy wpływu, zostaliśmy pozbawieni szansy wykupu mieszkań, na których wybudowanie zostały przeznaczone nasze dochody, w postaci premii, trzynastych pensji itp. jako byłych pracowników MetalPlast-u.
Najgorszy jest fakt, że możliwość wykupu mieszkań zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli Prezydenta.

00


gość ~gość (Gość)30.08.2019 11:24

Sprzedac im po cenie rynkowej z prawem pierwokupu a jak nie pasuje to sprzedać na przetargu a kase przeznaczyć na spłatę kredytu z mediateki

01


gość ~gość (Gość)30.08.2019 11:14

Sprzedac im po cenierynkowej

01


97-300 97-300ranga29.08.2019 22:54

Po cenach wolnorynkowych,proszę bardzo.

01


gość ~gość (Gość)29.08.2019 20:16

Jedni budują inni chcą za grosze wykupić.Komuna się skończyła. Kupcie sobie nowe i po sprawie.

32


nn ~nn (Gość)28.08.2019 15:11

Nie którzy radni widziałam że doklejali się do nas mieszkańców. Niby zainteresowani jak by o sprawie dopiero się dowiedzieli . Jak pani Wiesia Olejnik i pan Dziemdziora nic do tej chwili nie pomogli to cienko to widzę

72


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)29.08.2019 08:08

Czy Magistratowi i Radnym zależy na mieszkańcach ............. ważny jest koniec m-ca i kolejne przytulenie minimum 2000 zł. - nieopodatkowane. W skali obecnej kadencji daje to 120.000,00 zł. słownie: sto dwadzieścia tys. Starczy na wykupienie nie takich mieszkań ! ! !
Czy jest Radny który oddaje te kwoty na inne cele ......... nie mówię o kościelnej tacy ......

72


dziadek ~dziadek (Gość)28.08.2019 16:22

Sprzedać po cenie wolno rynkowej.Przez 20 lat można było sobie wybudować nie jeden wolno stojący dom.Ale to wymagało trochę wyrzeczeń.Ja przez dwa lata w domu byłem gościem .Własnymi rękoma wybudowałem i wykończyłem dom.Ale nie liczyłem na drapane.

137


gość ~gość (Gość)28.08.2019 13:31

Ciekawe skąd mają pieniążki na wykup??

817


Kotak ~Kotak (Gość)29.08.2019 00:23

Klucz do rozwiązania problemu leży w szafie wojewody, ale najwygodniej walić w Chojniaka. Żenujące zachowanie ciemnogrodu z Sygietyńskiego, który nie "swoje", czyli nic.

27


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat