Żydowskie pieśni w Miejskiej Bibliotece Publicznej

ePiotrkow Czwartek, 12 października 20170 812
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na koncert pamięci żydowskich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, który odbędzie się 18 października o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.

Koncert z udziałem Olgi Avigail Mieleszczuk, artystki mieszkającej na stałe w Izraelu, odbędzie się z okazji 70. rocznicy likwidacji getta w Piotrkowie Trybunalskim. W repertuarze żydowskie i polskie tanga, chasydzkie niguny, pieśni szabatowe. Muzyce towarzyszyć będą wspomnienia piotrkowskich Żydów.

 

 


Olga Avigail Mieleszczuk

Pieśniarka i badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej. Śpiewa w Jidisz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Występuje w Europie, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Kanadzie. W październiku bieżącego roku zostanie wydana jej trzecia płyta Yiddish Tango.

 

Grzegorz Bożewicz - akordeon cyfrowy

Akordeonista, wirtuoz bandoneonu, pianista, pedagog. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów, m.in. na scenach Studia Koncertowego Polskiego Radia, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wspaniały interpretator tanga argentyńskiego i polskiego przedwojennego. Członek zespołu Yiddish Tango.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat