ARTYKUŁ SPONSOROWANY

finanse, pożyczki np. Jak być świadomym pożyczkobiorcą?

Poniedziałek, 09 lipca 2018 1955
Przed dokonaniem ostatecznej transakcji z firmą pożyczkową konieczne jest nie tylko wnikliwe czytanie ofert, ale też wszystkich towarzyszących im dokumentów. Rodzaj oferowanych usług jest tak szeroki, że bez dokładnej analizy trudno dopasować pożyczkę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom. Trzeba też zwrócić uwagę na to, by pożyczka była dopasowana do naszych faktycznych możliwości, w przeciwnym razie możemy wpaść w spiralę zadłużenia. Należy sprawdzić wiarygodność firmy, na której usługi się zdecydujemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować jej autentyczności, nie zawierajmy transakcji. Instytucje finansowe rzeczywiście funkcjonujące są zarejestrowane w bazie RFP, z którą każdy konsument może się zapoznać.

Na rynku funkcjonują specjalne wyszukiwarki pożyczek, np. Matchbanker.pl (https://matchbanker.pl/pozyczka/bez-bik-i-krd), dzięki którym wybór oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb jest łatwiejszy i bardziej przejrzysty. Pożyczkobiorca musi jedynie wypełnić formularz, w którym zdefiniuje produkt, jaki jest mu potrzebny, a porównywarka przedstawi mu najkorzystniejsze oferty. Wśród kryteriów wyboru znajdziemy pożyczki szybkie, pozabankowe, niewymagające zaświadczeń, a nawet przeznaczone np. dla bezrobotnych. Wierzyciele znajdujący się w bazie są wiarygodni i nie widnieją na liście ostrzeżeń publicznych, dlatego z ich usług można skorzystać bez ryzyka. Zaletą korzystania z wyszukiwarek jest także to, że informacje przez nie dostarczane napisane są w prostym i zrozumiałym dla wszystkich języku.


W razie wątpliwości co do pożyczki świadomy pożyczkobiorca powinien skontaktować się z wierzycielem, którego obowiązkiem jest udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania. Firmy umieszczone w bazie porównywarek działają w myśl zasad odpowiedzialnego pożyczania. Starają się umożliwiać rozwiązania korzystne dla klientów, np. przedłużenie spłaty pożyczki w razie problemów z wypłacalnością.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat