Zimowe ćwiczenia strażaków

ePiotrkow Wtorek, 16 stycznia 20188 4682
W poniedziałek strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli ćwiczenia dotyczące udzielania pomocy osobom, które znalazły się w wodzie wskutek zarwania się pod nimi lodu.

Ładuję galerię...

- Człowiek poruszający się po lodzie w jedną stronę dojdzie do pewnego miejsca. Jednak kiedy ten lód pęknie to powrót tą samą drogą jest dużym problemem. Ratownicy idąc po poszkodowanego mogą dotrzeć dosyć daleko nawet po cienkim lodzie, bo idą pierwszy raz. Natomiast istotna jest tu kwestia asekuracji w drodze powrotnej. Zespół brzegowy ma dużo do zrobienia. - tłumaczył instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i emerytowany strażak Andrzej Tomicki. I właśnie metody dotarcia do poszkodowanego oraz sposób przetransportowania go bezpiecznie na brzeg są przedmiotem odbywających się ćwiczeń. Strażacy do ich przeprowadzenia używają m.in. łodzi oraz sań ratowniczych.

 

Jeden z piotrkowskich strażaków podzielił się z nami swoimi wrażeniami na temat testowej akcji ratowniczej tuż po jej zakończeniu. - Bardzo ciężko jest wyjść z tego lodu. Im szybciej chciałem wyjść tym szybciej lód się załamywał. Koledzy będący na brzegu udzielali mi podpowiedzi, natomiast człowiek w takim położeniu działa instynktownie, a to często utrudnia wydostanie się.

 

Przypominamy, że wchodzenie na lód nawet podczas mroźnej zimy jest bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Już w tym roku odnotowano kilka tragicznych w skutkach przypadków takiego postępowania.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Za ~Za (Gość)17.01.2018 12:12

A co robić, gdy wzburzy się lud???

30


wre ~wre (Gość)16.01.2018 15:47

a nowy komendant jest?

14


gość ~gość (Gość)16.01.2018 20:40

Widziałem... panowie strażacy dawali rade...ale jak lód nie ma minimum 10cm nie polecam wchodzić...

40


gość ~gość (Gość)16.01.2018 19:02

Najlepiej nie wlazic jak niepotrzeba a emocie zostWic wspokoju

30


gość ~gość (Gość)16.01.2018 19:02

Najlepiej nie wlazic jak niepotrzeba a emocie zostWic wspokoju

10


gość ~gość (Gość)16.01.2018 18:21

Jak to co robić?Spier...co sił w nogach

30


gość ~gość (Gość)16.01.2018 15:38

Do glebokiej wody ogolnie czuje respekt,a wchodzenie na lod na glebokiej wodzie to dla mnie ryzyko nie warte swieczki.Ryzykowac zycie dla zabawy czy hobby bez zabezpieczenia to glupota

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat