ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zadbają o przyrodę i wygodę turystów

Piątek, 08 czerwca 2018 3113
Urokliwe okolice Pilicy i gminy Sulejów przyciągają co roku turystów. Wypoczywających najczęściej można spotkać w Barkowicach, na terenie rekreacyjnym przy ul. Taraszczyńskiej w Sulejowie i na Polance. Efektem tych wizyt są niestety również tony śmieci. - Chcemy zapewnić odpowiednią infrastrukturę i uczulić ludzi, że to kosze, a nie lasy są na śmieci - mówi Dorota Jankowska, z-ca burmistrza Sulejowa. I choć to stwierdzenie jest oczywiste, to widok śmieci leżących nieopodal kosza należy do częstych.

Urzędnicy liczą na partnerstwo. - Ruszamy z projektem, który będzie miał charakter przede wszystkim edukacyjny. Mamy nadzieję, że informowanie i zwiększenie liczby pojemników sprawi, że śmieci trafią do kosza, a nie na ziemię. Liczymy również na Państwa sygnały, w których miejscach jeszcze je postawić – dodaje Jankowska.

 

Akcja ruszyła z początkiem czerwca. Pierwsze kosze rozstawiane są zarówno w lesie, jak i w miejscach wypoczynku na terenie gminy Sulejów. - Na koszach będą umieszczone informacje, dotyczące odległości, gdzie znajduje się następny kosz oraz numer telefonu, pod który każdy może wysłać SMS z informacją o tym, że kosz jest już pełny, wtedy jak najszybciej zostanie opróżniony – mówi Emilia Dziubałtowska, koordynator projektu.

Urząd Miejski w Sulejowie zorganizował dodatkowe trzy miejsca rekreacji do letniego wypoczynku. - Wyposażamy je w terenowe ławeczki, toy toye, stojaki na rowery, wykaszamy i na bieżąco będziemy dbać o te miejsca – zapewnia Jankowska.

 

Sulejów od lat jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców okolicznych miast i miejscowości. Przyjeżdżają tu również łodzianie. Gmina przyciąga przyrodą i historią. Można tu pojeździć rowerem - 69 km ścieżką im. Zygmunta Goliata, biegnącą wzdłuż Zalewu Sulejowskiego, popływać kajakiem lub przejść szlakami turystycznymi (np. Romański, Grunwaldzki czy szlak Hubala).

 

Przyroda to przede wszystkim Sulejowski Park Krajobrazowy, utworzony wokół miasta w 1994 roku. Jak podkreśla zastępca burmistrza, przyroda to najcenniejszy skarb tej gminy, o który trzeba walczyć. - O walorach turystycznych gminy Sulejów można mówić bardzo długo, należy również zdać sobie sprawę z tego, że najważniejszym zasobem gminy, zaraz po jej mieszkańcach, jest oczywiście środowisko naturalne. O wspólną troskę o środowisko właśnie chcemy do Państwa apelować. Kiedy zaczyna się sezon i wyruszacie do lasów, nad rzeki, nad zalew, narzekacie, że zalegają tam śmieci, najróżniejsze - od papierka po cukierkach po gruz z budowy. To wtedy trzeba sobie zdać sprawę, że przyroda właśnie oddała nam… wysypiska! Przyroda zawsze zareaguje – kończy D. Jankowska.


Partnerem kampanii informacyjnej pod nazwą „Przyroda zawsze ci odda” jest radio Strefa FM oraz portal epiotrkow.pl.

 

 

 


(artykuł powstał przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sulejowie)


Zainteresował temat?

6

6


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat