ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Z Szydłowa bliżej do Europy

Wtorek, 08 maja 2018 5536
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Ładuję galerię...

Już dziś wiadomo, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie pojadą do Holandii i Norwegii. Gościć też będą przedstawicieli młodzieży ze szkół z krajów partnerskich. W obecnym roku po raz pierwszy zorganizowano dwutygodniowe zagraniczne praktyki i staże zawodowe dla uczniów. W ramach projektu „Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej – możesz więcej” zawodowe praktyki w Grecji odbędzie 70 uczniów kierunków technik pojazdów samochodowych oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Praktyki w słonecznej Grecji
37 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie właśnie wróciło z praktyk w Grecji. To głównie uczniowie kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Młodzi ludzie spędzili w kwietniu dwa tygodnie w Grecji, na Riwierze Olimpijskiej. Tam oprócz praktycznej nauki zawodu poznawali także turystyczne atrakcje tego  kraju. Przyszli mechanicy pracowali w jednym z serwisów samochodowych, zaś ich koledzy kształcący się w zakresie gastronomii praktykę odbywali w restauracji i kuchni w jednym z tamtejszych hoteli.
Kolejni uczniowie na zawodowe praktyki wyjadą do Grecji po wakacjach. Łącznie w 2018 roku 70 uczniów ZSP w Szydłowie zostanie objętych programem praktyk zagranicznych. Jak na szkołę, w której uczy się ok. 200 uczniów szkół dziennych, to wynik robiący wrażenie. Co ważne uczniowie biorący udział w praktykach zagranicą nie płacą za nie, mają zapewniony nieodpłatnie transport i pobyt z pełnym wyżywieniem oraz otrzymują kieszonkowe.
Praktyki zagraniczne są realizowane na terenie Grecji we współpracy z instytucją Georgikes Ekmetaleuseis & Trainning Services. Program praktyk jest zgodny z programem nauczania. Poza tym daje uczniom możliwość sprawdzenia się w pracy w międzynarodowym środowisku. W bieżącym roku szkolnym zorganizowano praktyki dla uczniów technikum pojazdów samochodowych i technikum żywienia i usług gastronomicznych, ale w przyszłym roku planuje się rozszerzyć projekt na kolejne zawody, które ZSP CKU ma w swojej ofercie.

 

Nowe kierunki
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie tworzą trzy typy szkół: Technikum, Branżowa Szkołą I Stopnia i Liceum Ogólnokształcące. Technikum oferuje naukę w 7 zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanik, technik logistyk, oraz technik spedytor.
Od roku szkolnego 2018/2019 szkoła rozpocznie kształcenie w kierunkach technik przemysłu mody i technik ochrony środowiska.
Natomiast szkoła zawodowa kształci w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, rolnik, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik motocyklowy.
Szydłowska szkoła zapewnia nie tylko możliwość zdobycia zawodu, ale też dba o wszechstronny rozwój swoich uczniów. Najlepszym przyznawane są półroczne Stypendia Starosty Powiatu Piotrkowskiego. Aktywność na arenie europejskiej motywuje do nauki języków obcych, nawiązywania kontaktów i przyjaźni, poznania Europy i poczucia się jej pełnoprawnym obywatelem.

 

Szkoła także dla dorosłych
Na terenie placówki w Szydłowie działają również zaoczne szkoły policealne, które kształcą techników turystyki wiejskiej, techników bezpieczeństwa i higieny pracy, techników administracji i techników rachunkowości oraz 3-letnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.
Dodatkowo w szkole prowadzone są kwalifikacyjne kursy zawodowe, których program nauczania ukierunkowany jest na zdobycie umiejętności czy podniesienie kwalifikacji w konkretnym zawodzie. Dają one również możliwość prowadzenia własnej działalności. Są to kursy takie jak: sporządzanie potraw i napojów, prowadzenie produkcji rolniczej, organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej oraz projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.

 

Osoby zainteresowane podjęciem kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie mogą kontaktować się z placówką pod numerem telefonów 44 617 14 01, 512 470 119 lub mailowo: zspszydlow@op.pl.


Zapraszamy również na stronę www.zspszydlow.pl i profil na Facebooku: www.facebook.com/zspszydlow

 

 

 


Zainteresował temat?

12

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat