Wystawa "Ojcowie Niepodległości" w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 22 maja 20180 1067
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zorganizował w Piotrkowie otwartą plenerową ekspozycję "Ojcowie Niepodległości" przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Ekspozycję oglądać można w piotrkowskiej Farze.

Ładuję galerię...

Wystawa wpisuje się w 100-lecie obchodów niepodległości państwa. - Chcemy skupić się wokół kilku postaci, mężów stanu, którzy dołożyli starań do tego, by Polska znów pojawiła się na mapach Europy. Mówimy o Piłsudskim, Paderewskim, Dmowskim, Daszyńskim, Korfantym czy też Witosie. Wielokrotnie różnili się poglądami, ale potrafili mówić jednym głosem, jeżeli chodzi o niepodległość naszego kraju - mówi Artur Ossowski, naczelnik oddziałowego biura Edukacji Narodowej w Łodzi.

 

"Ojcowie Niepodległości" to wystawa, którą będzie można oglądać także w innym miastach naszego regionu. - Zaczynamy w województwie łódzkim od Piotrkowa i jest to wybór nieprzypadkowy. To tutaj w maju 1915 r. narodziła się koncepcja wzmocnienia Legionów Polskich.  Następnie przeniesiemy się do Bełchatowa, Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego - dodaje Artur Ossowski.

 

Mieszkańcy, którzy już oglądali wystawę, mogli także wziąć udział w grze edukacyjnej "Twórcy Niepodległości", w której dla zwycięzców przewidziane były nagrody. - Gra jest bardzo ciekawa. Udało mi się wylosować łatwe pytania, dzięki czemu szybko odebrałem nagrodę. W razie problemów organizatorzy pomagają, także zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie - powiedział jeden z uczestników gry.

 

Wystawa pozostanie w Piotrkowie do 11 czerwca.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat