Wielki koncert na finał projektu "Łódzkie pełne kultury"

ePiotrkowŁódzkie Środa, 13 grudnia 20170 1779
Wizytą w Filharmonii Łódzkiej zakończyła się pierwsza edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Łódzkie pełne kultury”, którego celem było przybliżenie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. W projekcie, który trwał przez siedem miesięcy wzięło udział blisko 400 dzieci i 150 nauczycieli z całego województwa. Odbyło się łącznie 15 warsztatów edukacyjnych.

Ładuję galerię...

  Wizytą w Filharmonii Łódzkiej zakończyła się pierwsza edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Łódzkie pełne kultury”, którego celem było przybliżenie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. Przez przeszło 7 miesięcy blisko 400 dzieci oraz 150 nauczycieli i animatorów wzięło udział w 15 typach warsztatów edukacyjnych, prowadzonych przez muzyków i animatorów Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz edukatorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi.
  Zajęcia organizowane w ramach przedsięwzięcia odbywały się w placówkach regionalnych partnerów projektu tzn.: Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, Kutnowskim Domu Kultury, Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Miejskim Domu Kultury w Opocznie, Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie, Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli oraz Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
  Podczas zajęć muzycznych uczniowie poznawali m.in. przysmaki muzyki chińskiej, tajniki gry na wiolonczeli czy wzięli udział w warsztatach perkusyjnych. W Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym dzieci miały okazję posłuchać opowieści o historii ubioru, pieniądza, a także o ginących zawodach, takich jak: bednarz, rymarz czy kołodziej. Natomiast edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi przygotowali dla dzieci cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego.    Dla nauczycieli i animatorów kultury zorganizowano warsztaty dotyczące elementów muzykoterapii i arteterapii, które można wykorzystać na lekcjach. – Łódzki Dom Kultury stawia na edukację, która według nas jest najważniejszą gałęzią działalności instytucji kultury. Projekt „Łódzkie pełne kultury” to właśnie propozycja alternatywnej formy edukacji – mówi Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury.
  Na zakończenie projektu uczestnicy przyjechali do Filharmonii Łódzkiej. – Poprzez nasze działania chcieliśmy zachęcić dzieci do odwiedzania takich miejsc jak filharmonia. Pokazujemy inne formy spędzania wolnego czasu z dala od telefonów i komputerów. Zwieńczeniem wszystkich działań warsztatowych było uczestnictwo w koncercie finałowym – podkreśla Natalia Korzeniowska, koordynatorka projektu „Łódzkie pełne kultury”.
Projekt jest realizowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad projektem sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

 

Foto: B. Sobieszek


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat