Wakacyjne zajęcia w sulejowskim MOK na półmetku

ePiotrkowRegion Wtorek, 17 lipca 20182 2144
Dzieci, które w czasie wakacji wybrały Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie, na pewno nie mogą narzekać na nudę. Organizatorzy przygotowali, jak co roku, szereg atrakcji - zabaw, warsztatów, wycieczek.

Ładuję galerię...

Wakacyjne spotkania w MOK-u trwają od początku lipca. Dzieci oprócz zabaw integracyjnych, zajęć plastycznych, gier sportowych oraz zręcznościowych, oglądały edukacyjne przedstawienie „Skrzat Titelitury”. Ponadto brały udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją w Dniu Nauki Ratowania Życia była inscenizowana akcja strażacka z wyciąganiem poszkodowanego z zakleszczonego samochodu i rozcinaniem wraku. Podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulejowa oraz składnicy złomu „motorecykling.com.pl”. Spotkanie z ratownikiem medycznym, jak również warsztaty z tworzenia świec żelowych, odbyły się dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach projektu „Bezpieczne i kreatywne wakacje”. Cykl warsztatów odbywa się również w świetlicach wiejskich w Kole i w Białej. Przed nami jeszcze kolejne nowatorskie zajęcia - tworzenie obrazów malowanych nitką, które odbędą się w ostatnim tygodniu lipca. Dzieci brały jak dotąd udział w dwóch wycieczkach: do Przedborskiego Parku Krajobrazowego i Ogrodu Botanicznego (przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury w ramach „Kolorowej Lokomotywy”). Do sulejowskiego MOK-u zawitał również starszy strażnik leśny Rafał Taranowski z Nadleśnictwa Piotrków, który przedstawił dzieciom szereg ciekawostek ze swojej pracy.

 

Właśnie rozpoczął się tydzień patriotyczny w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W poniedziałek dzieci przygotowały historyczne scenki tematyczne „Historia Polski w pigułce” z własnoręcznie przygotowaną scenografią oraz kostiumami.

 

 

 

 

(źródło: UM Sulejów) 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.07.2018 19:06

Popieram tą osobę coś ciekawego i wesoło mają nasze dzieci

21


gość ~gość (Gość)17.07.2018 11:13

Zawsze będę wysyłać swoje dzieci tylko tu do Sulejowa Bardo miłe panie opiekunki aż miło popatrzeć jak miło zabawiają nasze maluszki zawsze z uśmiechem

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat