W regionie powstanie najnowocześniejszy zakład

Strefa FM Czwartek, 24 lipca 20147 5654
To będzie najnowocześniejszy Zakład Zagospodarowania Odpadów w naszym województwie. W miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę zakładu.

- W ramach planowanego przedsięwzięcia powstanie m.in. instalacja do sortowania odpadów zmieszanych w celu odzysku surowców wtórnych. Dzięki temu zostanie znacznie ograniczony strumień odpadów trafiających na składowisko. Budowa zakładui jest bardzo ważna, ponieważ mamy duże składowisko na terenie gminy Kamieńsk. Na skutek zmian w przepisach nie mogą być składowane śmieci wszystkie razem. Muszą być segregowane, więc istnienie składowiska bez zakładu jest prawie niemożliwe. Poza tym, jeżeli chodzi o budowę zakładu, będą kolejne podatki i nowe miejsca pracy - mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

Zaprojektowanie oraz realizację inwestycji powierzono Korporacji Budowlanej Doraco z Gdańska, natomiast nadzór autorski nad całością inwestycji pełni Biuro Inżynierskie Stabeko z Poznania. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

powiernik powiernikranga25.07.2014 19:05

Już po przeczytaniu samego tematu dopisałem sobie, że pewnie chodzi o śmieci :) Szkoda, że nie powstaje nowy zakład produkcyjny, nie koniecznie najnowocześniejszy we wszechświecie :)

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.07.2014 11:23

"Mieszkaniec" napisał(a):
Wieś Ruszczyn nie istnieje bo na tym terenie KWB Bełchatów usypała zwałowisko zewnetrzne.

Faktycznie. Na mapie gminy Kamieńsk, zamieszczonej na jej oficjalnej stronie nie ma takiej miejscowości: http://cms-files.idcom-web.pl/sites/391/cms/szablony/4521/zdjecia/orign/mapa_gmina.jpg
Co ciekawe, wikipedia podaje za stroną UM Kamieńsk, że w Ruszczynie mieszkają 2 osoby. Ciekawe gdzie - chyba w ziemiance jakiejś. :)

00


Mieszkaniec ~Mieszkaniec (Gość)24.07.2014 22:20

Wieś Ruszczyn nie istnieje bo na tym terenie KWB Bełchatów usypała zwałowisko zewnetrzne.
A teraz burmistrz Kamieńska cieszy się ze będzie wysipisko gdzie koncern PGE GiEK SA zrobiło turystyke jaką jest góra kamieńsk.

10


pio ~pio (Gość)24.07.2014 18:06

chojniak nadaje sie na papier toaletowy nic nie umie załatwić wszystko gdzie indziej inwestuje sie tylko nie Piotrków.

31


maja973pt ~maja973pt (Gość)24.07.2014 12:02

"jajaja" napisał(a):


śmiechłem... :)

10


jajaja ~jajaja (Gość)24.07.2014 11:34

"..i wmurowano akt erekcyjny pod budowę zakładu." u mnie też dziś zaistniał akt erekcyjny.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat