"W polityce działam z drugiego lub trzeciego rzędu"

Strefa FM Czwartek, 20 kwietnia 201741 5732
Ostatnio zrobiło się o nim głośno po uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego, kiedy zbojkotował przemówienie byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego i domagał się wyłączenia przemówienia z programu sesji. Wtedy usłyszeć mógł o nim cały kraj. Na szczeblu lokalnym, w Piotrkowie, znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego. - W polityce cały czas działam z drugiego-trzeciego rzędu - przyznał na antenie Strefy FM w programie "Strefa pytań" Michał Król, radny wojewódzki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Po raz kolejny pytany o bojkot przemówienia profesora Andrzeja Rzeplińskiego, Król odpowiedział, że "Rzepliński wyrządził wiele szkód, łamał prawo i jako prezes nadużywał swojej pozycji, a ponadto skompromitował się jako prawnik". - W sytuacji, gdy był osobą, która spowodowała zamęt wokół Trybunału, jego działalność spowodowała szkodę dla interesu Polski - mówił. Padły między innymi pytania także o to, czy Rafała Piaseckiego, radnego z Bydgoszczy (do niedawna polityka PiS), którego żona opublikowała nagranie, na którym słychać, jak mężczyzna obraża ją, grozi, dusi i bije. - To były członek PiS-u. Nie znam szczegółów tej sprawy. My, jako adwokaci (od advocare - wzywać na pomoc) powinniśmy pomagać ludziom w różnych sytuacjach, także przestępcom - podkreślił, ale dodał, że są sprawy, gdzie ktoś z powodu osobistych przekonań nie podejmuje się obrony i przytoczył przykład Ryszarda Cyby, który dokonał ataku na biuro PiS w Łodzi i zabił Marka Rosiaka.

- Tam byłem po stronie oskarżyciela posiłkowego i na pewno nie byłbym w stanie bronić oskarżonego - mówił.

 

Powtórka rozmowy z radnym i mecenasem Michałem Królem o 17:30 na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

10

6


Komentarze (41)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
ares1 ~ares1 (Gość)20.04.2017 12:57

Zmienią się władze w PT skończą się pana układziki!!! Już czas na wietrzenie!!!

194


pierwszy w drodze do piekła ~pierwszy w drodze do piekła (Gość)20.04.2017 12:52

A moralność z którego jest rzędu?

224


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)20.04.2017 12:36

Słyszałem gdzieś na miejscie że błazen jest...gdzieś grasuje.

176


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat