W niedzielę Finał WOŚP

ePiotrkow Piątek, 05 stycznia 201881 7903
Wielkimi krokami zbliża się 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby w Piotrkowie Trybunalskim zwierają szyki. Armia wolontariuszy, a będzie ich w tym roku 546, jest już gotowa do kwestowania.

Co 14 stycznia będzie działo się w naszym mieście? Na scenie finałowej przy Centrum Handlowym Echo (tam znajdzie się siedziba jednego z dwóch piotrkowskich sztabów Orkiestry) wystąpią: Jasna Strona Mocy, Układ Słoneczny, Orchidea, Flash Dance oraz gwiazda wieczoru Cleo, która śpiewać będzie tuż po wystrzałowym światełku do nieba.

 

- Nie musimy Wam chyba przypominać, że Finał w Piotrkowie to nie tylko koncerty. Będziemy z Wami również na pasażu handlowym Auchan, w ZSP4, na ul. Michałowskiej, w Sulejowie, w punkcie poboru krwi na parkingu firmy Haering, a także w Calypso Fitness Club Piotrków Trybunalski, Tom Fit Center i Timbaila - szkoła tańca. Nie łatwo będzie zdecydować się na jedno miejsce. Oj będzie o nas głośno, będzie się działo! - czytamy na profilu Fb piotrkowskiego sztabu WOŚP. - Te i inne atrakcje odnajdziecie na naszym plakacie, jednak zachęcamy również do nieustannego śledzenia naszej strony. Pamiętajcie również tego dnia o wolontariuszach WOŚP na ulicach Piotrkowa i o licytacjach. W tym roku kwestujemy dla najmłodszych.

 

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. - W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu WOŚP (czytamy na wosp.org.pl). - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje prezes Zarządu Fundacji.


Zainteresował temat?

5

10


Komentarze (81)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.01.2018 23:35

Ale czy kto kolwiek zmusza kogoś do wspierania WOŚP. Odpowiedź jest prosta i brzmi "NIE" daje ten kto chce i ile chce. Ja (MY) jako wolonariusze nie mamy prawa nikogo do tego zmusić akcja jest DOBROWOLNA ZROZUMCIE TO WKOŃCU. Ale niech naród pisowski się kłóci...lepiej dla nas bo więcej zabierzemy. ?

62


operatojcnc ~operatojcnc (Gość)05.01.2018 06:57

I to właśnie jest paranoja:zakazy oddawania krwi dla pracowników ,a w WOŚP zbiórka jej na firmowym podwórku.Żenada.

113


gość ~gość (Gość)05.01.2018 17:50

Wole dać na Rydzyka. On na pewno dobrze wyda te pieniądze na cele społeczne

56


gość ~gość (Gość)05.01.2018 15:18

Dziwny jest nasz naród ???? z jednej strony opowiadamy o pomocy i wsparciu "dla bliźniego" ale jak mamy szansę pokazać że katolicyzm nie jest pustym słowem zaczynamy doszukiwać się oszustwa. Nie mając pojęcia na jakich zasadach działają fundacje, na forum publicznym obrzucamy je błotem????

83


gość ~gość (Gość)05.01.2018 12:57

Cieszy mnie ujadanie ciemnego, pisowskiego ludu. Dzięki temu dla chorych dzieci więcej pieniądze uda się zebrać. A czy pisiarnia odmówi leczenia sprzętem kupionym przez WOŚP?

103


szymczon ~szymczon (Gość)05.01.2018 12:28

Nie daje na resortowe fundacje,gdzie 80-85% uzbieranej kwoty idzie na "koszty wlasne" fundacji,a reszta na potrzebny sprzet medyczny,ktory i tak powinien byc kupiony przez nfz tak jak to odbywa sie w krajach EU,bo jesli ludzie robia zbiorke na sprzet medyczny,to co sie dzieje z naszymi pieniedzmi na ubezpieczenie?,dlatego wole kupic troche jedzenia,czteropak chmielu i dac bezdomnym

1011


goosc ~goosc (Gość)05.01.2018 09:36

"...dajmy im orkiestrę give me a break świątecznej pomocy..."

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat