W niedzielę Finał WOŚP

ePiotrkow Piątek, 05 stycznia 201881 7904
Wielkimi krokami zbliża się 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby w Piotrkowie Trybunalskim zwierają szyki. Armia wolontariuszy, a będzie ich w tym roku 546, jest już gotowa do kwestowania.

Co 14 stycznia będzie działo się w naszym mieście? Na scenie finałowej przy Centrum Handlowym Echo (tam znajdzie się siedziba jednego z dwóch piotrkowskich sztabów Orkiestry) wystąpią: Jasna Strona Mocy, Układ Słoneczny, Orchidea, Flash Dance oraz gwiazda wieczoru Cleo, która śpiewać będzie tuż po wystrzałowym światełku do nieba.

 

- Nie musimy Wam chyba przypominać, że Finał w Piotrkowie to nie tylko koncerty. Będziemy z Wami również na pasażu handlowym Auchan, w ZSP4, na ul. Michałowskiej, w Sulejowie, w punkcie poboru krwi na parkingu firmy Haering, a także w Calypso Fitness Club Piotrków Trybunalski, Tom Fit Center i Timbaila - szkoła tańca. Nie łatwo będzie zdecydować się na jedno miejsce. Oj będzie o nas głośno, będzie się działo! - czytamy na profilu Fb piotrkowskiego sztabu WOŚP. - Te i inne atrakcje odnajdziecie na naszym plakacie, jednak zachęcamy również do nieustannego śledzenia naszej strony. Pamiętajcie również tego dnia o wolontariuszach WOŚP na ulicach Piotrkowa i o licytacjach. W tym roku kwestujemy dla najmłodszych.

 

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. - W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu WOŚP (czytamy na wosp.org.pl). - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje prezes Zarządu Fundacji.


Zainteresował temat?

5

10


Komentarze (81)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jimi ~Jimi (Gość)12.01.2018 09:04

Wyszkolili dzieci podtykać wszystkim jak leci puchę pod nos w podtekście na dzieci pan, pani nie dasz ? Wystarczy popatrzeć na twarze ludzi w tym momencie. Niektórzy już nie chcą wychodzić w tym dniu na miasto, aby idąc po kolei z 10 ekip ich nie atakowało z zapytaniem da pan, pani na orkiestrę Owsiaka ? Tak zorganizowana zbiórka to z punktu psychologicznego przymus, a nie dobrowolność. Dobrowolność jest wtedy, gdy darczyńca sam podchodzi do puchy, a nie pucha do niego.

117


"miej serce i patrzaj w serce" ~"miej serce i patrzaj w serce" (Gość)12.01.2018 10:44

Przypominam wszystkim krytykującym WOŚP, że udział w niej i wrzucanie pieniędzy do puszek jest rzeczą całkowicie dobrowolną, tak jak dawanie pieniędzy na CARITAS czy inne dobroczynne organizacje lub fundacje. Kto nie chce lub komu one nie odpowiadają ten nie daje, bo nie musi, ja daję na WOŚP i na CARITAS, gdyż taką mam potrzebę serca, która dla mnie jest zawsze ważniejsza od politycznych sympatii.

42


97-300 97-300ranga12.01.2018 12:09

Dzieci nie powinni brać czynnego udziału w żadnych zbiórkach pieniędzy na jakikolwiek cel , powinni to robić osoby pełnoletnie .

75


Ateista Ateistaranga12.01.2018 12:29

Co daje wam dziamanie ozorem żeby nie dawać? Gdyby zbiórki nie było to z czym byłoby lepiej? Jakie byłyby z tego korzyści? Spokój na mieście i w mediach? Nie wychodź i nie oglądaj/słuchaj. Kto nie chce to nie daje i nie traci, kto chce to daje 2 złote 5 czy 10, albo 5000 zł i też nie traci, a zyski są ogromne ... Poza trudem organizacji samo dobro.

24


97-300 97-300ranga12.01.2018 08:54

~Władimir (Gość) Gdybyś ty stówkę miał to byś sobie życie inaczej ułożył . żałosne te wasze odszczekiwanie .

95


gość ~gość (Gość)12.01.2018 07:30

Ani grosza cwaniakowi wole podjechać do domu dziecka i dać do ręki

124


ja ~ja (Gość)07.01.2018 19:41

Ci którzy tak zaciekle hejtują WOŚP że nie dadzą nic itp. proszę pamiętać by też zaciekle
odmówiaćpodłączenia sprzętu z serduszkiem gdyby taki miałby być Panu Pani podłączony. nikt NIKOGO nie zmusza by dawać.

118


gość ~gość (Gość)05.01.2018 09:26

Standardowo jak co roku ani grosza nie dam.

1526


gość ~gość (Gość)05.01.2018 12:42

Ja też to pi.....e.
cikawi mnie ile Cleo zaśpiewa.

72


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)06.01.2018 00:01

Cytuję:
Armia wolontariuszy, a będzie ich w tym roku 546


Obserwuję dziwną zależność: z każdym rokiem ubywa mieszkańców w Piotrkowie, a jednocześnie rośnie ilość wolontariuszy na kolejnych finałach WOŚP. Hmmm... gdyby dane z poprzednich lat ponanosić na wykres, można by przez ekstrapolację wyznaczyć, w którym roku ilość wolontariuszy WOŚP zrówna się z ilością mieszkańców. ;) Wtedy wszyscy będą wolontariuszami i sami będą musieli zapełnić puszki swoimi pieniędzmi, bo nie będzie nie-wolontariuszy. ;)

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat