W Piotrkowie też ślisko...

ePiotrkow Czwartek, 11 stycznia 201838 7343
Nocne i poranne opady deszczu, a także temperatura poniżej zera spowodowały, że zarówno na drogach jak i chodnikach zrobiło się bardzo ślisko. Przy tej okazji służby miejskie przypominają o obowiązkach właścicieli i administratorów budynków.
fot.piotrkow.pl

Straż Miejska przypomina o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą. - Zgodnie  z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel posesji jest zobowiązany do uprzątnięcia lodu, śniegu, błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio do niej przylegających – informują na stronie miasta piotrkowscy funkcjonariusze i dodają, że odśnieżanie obowiązkowe jest także w dni wolne od pracy.

Strażnicy kontrolują stan chodników. Osoby, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków mogą zostać ukarane mandatem, poza tym  mogą też ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną z tytułu ewentualnego wypadku, w którym ktoś ucierpi.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dzis ~Dzis (Gość)11.01.2018 17:40

Dzis jak tylko wyszlam z domu poczulam lodowisko pod nogami.Wsiadlam do auta jadac nim bardzo wolno.Jadac z Zamkowej do Placu Czarnieckiego zamiast skrecic w prawo pojechalam prosto.Nie dalo sie zrobic nic.Auto sie toczylo.Wjechalam pod zakaz.Z przeciwka auto jechalo.Zachowanie zimnej krwi uratowalo mnie od stluczki z mojej winy.Wlaczylam awaryjne (tyle przyszlo mi do glowy).Kierowca z drugiego auta na szczescie jechal bardzo wolno,widzial co sie dziejeWycofalam.Na szczescie dojechalam do celu bezpiecznie. Kostka w placu Czarnieckiego dzis byla straszna,sliska,SOR i blacharze dziś mieli pewnie duzo pracy.I dostosowanie tu predkosci do warunkow nie mialo za wiele wspolnego. Znajome z pracy opowiadaly,ze auta nie mogly sie zatrzymac przed przejsciem dla pieszych przy Modrzewskiego.Uwazajcie na siebie i innych.

111


Piotrkowianin Piotrkowianinranga11.01.2018 14:32

O ul. Dzielnej nasze dzielne służby jak zwykle zapomniały. Dziś przed godz. 6 było tam lodowisko, tak że ciężko się było zatrzymać na stopie na skrzyżowaniu z Al. Piłsudskiego.
Ale grunt, że mediateka będzie...

1110


Edek ~Edek (Gość)11.01.2018 14:24

Mam pytanko - o kórej godzinie wyjechały dziś piaskarki ???

252


mieszkaniec gm.aleksndrów ~mieszkaniec gm.aleksndrów (Gość)11.01.2018 18:56

. ..to co było rano na drogach gm. to...Katastrofa co kilka metrów to samochód leżał w rowie ;nic ,a nic nie było sypane o pomste do nieba p. wójcie i p.sekretarzu

30


gość ~gość (Gość)11.01.2018 18:02

A na SOR i w Poradni czarno.....

51


gosc1 ~gosc1 (Gość)11.01.2018 16:58

cytat:
Przy tej okazji służby miejskie przypominają o obowiązkach właścicieli i administratorów budynków.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/W-Piotrkowie-tez-slisko...,30942
hmmmm, a sluzby miejskie wywiazuja sie ze swqoich obowiazkow i dbaja o drogi?

130


gość ~gość (Gość)11.01.2018 16:56

A w gm. Aleksandrów tez lód lód....
Nawet piaskarki nie było!!

31


Ja Abbccc Ja Abbcccranga11.01.2018 16:40

"właściciel posesji jest zobowiązany" ... http://demotywatory.pl/4820450/Kiedy-trzeba-odsniezyc-chodnik-Jest-moj

61


Smog i Mgła ~Smog i Mgła (Gość)11.01.2018 15:22

Hipokryzja urzędnicza jest wprost kosmiczna. Z jednej strony urzędnicy każą dbać o środowisko i walczą z tzw smogiem, a z drugiej nawołują i sypią "rękami" podległych firm, jednocześnie zmuszając innych i zanieczyszczają środowisko naturalne solą, która spływa do ziemi i bardzo ją zanieczyszcza. I dotyczy to całej Polski i Europy. Paranoja i dwulicowość.

92


 Mieszkanka Piotrkowa ~ Mieszkanka Piotrkowa (Gość)11.01.2018 14:34

A ja przypominam służbom miasta o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą. Zwracacie uwagę zwykłym mieszkańcom, a sami jesteście ciągle "zaskoczeni" zimą. Miasto niezabezpieczone!!! Ktoś powinien za to odpowiedzieć, skoro nam mieszkańcom potraficie za to wlepić mandat. Wstydźcie się!

282


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat