W Piotrkowie powstała kolejna Concordia

Strefa FM Piątek, 05 lutego 201635 22565
KSS Concordia Piotrków tak nazywa się nowy klub piłkarski, który pojawił się na sportowej mapie Piotrkowa. Założyli go związani jeszcze do niedawna z KS Concordia Marek Markowski, były kierownik drużyny seniorów i Lech Świstak, były zawodnik Concordii, a obecnie trener grup młodzieżowych. KSS Concordia chce być kontynuatorem tradycji założonego w 1909 roku KS Concordia.
Fot.: Facebook.com/KSS Concordia

Przedstawiciele nowego klubu zarejestrowali już swoje stowarzyszenie w piotrkowskim Urzędzie Miasta, złożyli też odpowiednie dokumenty w Okręgowym Związku Piłki Nożnej.

 - Reprezentanci Klubu Sportowego Stowarzyszenia Concordia Piotrków złożyli statut i wyciąg z rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i od wiosny piłkarze tego klubu, a konkretnie chłopcy z roczników 2005 i 2007 przystąpią do współzawodnictwa sportowego - powiedział Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

W przyszłym sezonie działacze KSS Concordia zamierzają zgłosić do rozgrywek drużynę seniorów, która miałaby rywalizować w piotrkowskiej klasie B. Prezesem nowego klubu została Izabela Cimoch, funkcję wiceprezesa pełni Lech Świstak, natomiast kierownikiem ds. sportowych został Marek Markowski.

 - Przede wszystkim stawiamy na współpracę z młodzieżą, ale w przyszłości chcielibyśmy stworzyć również zespół seniorski, nie chcemy, żeby Concordia została zapomniana, chcemy kultywować tradycję tego wyjątkowego klubu - powiedział Marek Markowski.

To już trzeci klub pod nazwą Concordia, który powstał w Piotrkowie. W 2014 roku działalność rozpoczął UKS Concordia 1909, w którym szkolą się dzieci z roczników 1999-2010, część z nich wcześniej trenowała w KS Concordia, który jak już wielokrotnie informowaliśmy nadal istnieje, choć został skreślony z listy członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W rundzie jesiennej piłkarze dwóch młodzieżowych drużyn tego klubu mieli rywalizować w rozgrywkach organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej, ostatecznie młodzi zawodnicy nie wzięli udziału w żadnym meczu. Prawdopodobnie większość z nich będzie teraz reprezentować nowy KSS Concordia Piotrków.

 - Marek Markowski i Lech Świstak przyczynili się do skreślenia KS Concordia z listy członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, więc nie mogą kontynuować tradycji klubu, którego jestem prezesem - powiedział krótko Dariusz Dzwonnik, prezes KS Concordia Piotrków Trybunalski.

 Marek Markowski nie chciał komentować tych słów, zaprosił natomiast na pierwszy turniej organizowany przez reprezentowany przez niego klub, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 lutego. W turnieju KSS Concordia Cup wezmą udział dziewięciolatkowie z sześciu zespołów, m.in. debiutującego w tej roli KSS Concordia, Startu Niechcice, Szczerbca Wolbórz i Włókniarza Moszczenica. Początek turnieju o godzinie 12.00 w Hali Relax. Organizatorzy zachęcają do dopingu.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

senior ~senior (Gość)21.02.2016 21:16

Postawcie w Piotrkowie stadion na 5 tysiecy i niech graja na nim tylko mlodziezowcy. Po kilku latach klub stanie sie bankrutem a stadion bedzie stal pusty. Ludzie zejdzcie na ziemie. Wizytowka kazdego klubu jest zespol seniorski. Nie masz seniorskiego zespolu nie utrzymasz sie na szczycie. Zaden kibic nie bedzie przychodzil na stadion zeby ogladac ligi juniorow.

20


mp ~mp (Gość)07.02.2016 19:26

I po co komu był remont tego stadionu?

51


AZS AZSranga11.02.2016 23:15

Życzę powodzenia i wytrwałości.

20


sportsmen ~sportsmen (Gość)10.02.2016 07:18

Sprzęt jest tylko i włącznie własnością Concordiii a wszystkie dzieciaki z grup młodzieżowych są ZAWODNIKAMI tego klubu. Osoba ktora kiedykolwiek byla czynnym zawodnikiem jakiegoś klubu wie o czym mowie....!!!!!!

20


123 ~123 (Gość)07.02.2016 20:08

Śmiać mi się chce, Panie Markowski to czemu Pan chodzi w ciuchach Concordii ? Przecież to Pan Dzwonnik je zakupił więc wypadałoby to oddać jeśli reprezentuje Pan inny już klub. Również mam nadzieję że nie będzie Pan korzystał ze sprzętu należącego do klubu Concordia.
Najlepsze to jest to że DD nie chce być prezesem a Wy otwieracie kolejne Concordie.

62


obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)09.02.2016 18:09

Brawo!!! Może znowu zobaczymy kawałek piłki seniorskiej na Żwirki.pozdrawiam:-)

31


ficef ~ficef (Gość)08.02.2016 14:08

pozazdroscili naszym byczynskim fidzewum

23


rodzic ~rodzic (Gość)08.02.2016 12:37

A ja życzę powodzenia. Każdą inicjatywę odciągnięcia dzieci od komputerów trzeba popierać a nie wypisywać głupoty na ludzi, którzy coś robią dla dzieci.

42


zks polonia UKS apn ~zks polonia UKS apn (Gość)07.02.2016 22:07

Pan Marek to pasjonat, krzyzak z krwi i kości. Oddaje serce i duszę temu klubowi .Widać że zwolennicy DD nie mogą się pogodzić ze są ludzie którzy chcą coś zmienić . dajcie ludziom czas by się wykazali. Każdy tylko pie...li a nic nie zrobi. Nikt im nie płaci tylko robią to z pasji.

72


Nie ❌ na pewno ~Nie ❌ na pewno (Gość)06.02.2016 14:11

Jan Sprawiedliwy
Bardzo pomagał... ;)
Zwłaszcza hak trzymał chłopaków z potencjałem, żeby mu nie ucielki z klubu

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat