W „Budowlance” krwiodawcy najbardziej hojni

ePiotrkow Poniedziałek, 20 stycznia 20142 2474
Akcje krwiodawstwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim to już tradycja. 15 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku kalendarzowym, a trzecia w roku szkolnym zbiórka krwi.

Do akcji przystąpili pełnoletni uczniowie szkoły. W sumie dzięki 50 młodym krwiodawcom pozyskano ponad 22 litry życiodajnego płynu. Warto zaznaczyć, że placówka ta pozyskuje największą ilość krwi w porównaniu do innych szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie. Organizatorem akcji w szkole jest opiekun SK PCK Gabriela Radke-Dobrowolska, która z każdą kolejną akcją poszerza grono młodych krwiodawców. Termin kolejnej akcji krwiodawstwa: 26 marca.              

Ponadto 19 stycznia w Babach zorganizowana została akcja krwiodawstwa przez Klub HDK PCK przy OSP. Krew oddało 27 osób, pozyskano 12,15 ml krwi.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.01.2014 09:44

"as" napisał(a):
To chyba każdy dał po przysłowiowej kropelce :)

Z wyliczeń wychodzi, że średnio po 0,45 ml. To więcej niż kropelka. :)

00


as ~as (Gość)20.01.2014 22:41

Cytuję:
Krew oddało 27 osób, pozyskano 12,15 ml krwi.


To chyba każdy dał po przysłowiowej kropelce :)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat