Uwaga, inwestycja!

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 25 lutego 201311 7061
Rozkopią, zablokują ulice i... znów będziemy narzekać. W harmonogramie inwestycji na 2013 rok mamy 28 pozycji, wśród których najważniejsza to z pewnością II etap Traktu Wielu Kultur oraz budowa kolejnych kilometrów kanalizacji w mieście.
fot. Magda Waga

Co? Gdzie? Kiedy?
- od 1 stycznia do 31 maja - budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Kasztelańskiej,
- cały rok - rekultywacja składowiska odpadów w Dołach Brzeskich,
- cały rok - modernizacja oczyszczalni ścieków,
- od 1 marca do 30 czerwca - budowa kanalizacji sanit. w ul. Topolowej (od Topolowej do Rolniczej),
- od 1 marca do 30 czerwca - renowacja sieci kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej, odcinek wzdłuż kolejki wąskotorowej PKP od Krakowskiego Przedmieścia (etap II),
- od 1 marca do 31 lipca - budowa kanalizacji w ul. Roosevelta i Granicznej (część II ul. Graniczna),
- od 1 marca do 31 października - budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Dworskiej,
- od 1 marca do 31 października - budowa kanalizacji sanit. w ul. Słowackiego, odcinek od NS do trasy A1,
- od 1 kwietnia do 30 września - przebudowa ulicy Złotej,
- od 1 kwietnia do 30 listopada - budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Twardosławickiej,
- od 1 maja do 30 września - budowa wodociągu w ul. Gęsiej,
- od 1 maja do 30 września - Trakt Wielu Kultur etap II, ul. Rwańska i Rycerska,
- od 1 maja do 31 października - budowa ul. Zawiłej i Gołębiej,
- od 1 maja do 30 listopada - rozbudowa ul. Zalesickiej etap II,
- od 1 maja do 31 grudnia - budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Świerczowskiej, Zamiejskiej, Przedmiejskiej, Lisiej i Grabskiej,
- od 1 maja do 31 grudnia - przebudowa POW,
- od 3 czerwca do 31 sierpnia - modernizacja budynków SP 13,
- od 3 czerwca do 31 sierpnia - budowa nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej - budowa przyłączy infrastruktury podziemnej,
- od 3 czerwca do 31 października - termomodernizacja budynku dydaktycznego CKP wraz z modernizacją źródła ciepła,
- od 3 czerwca do 31 października - termomodernizacja budynków SP 11 wraz z modernizacją źródeł ciepła,
- od 3 czerwca do 31 grudnia - budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Słowackiego część II, od trasy A1 do granic miasta,
- od 3 czerwca do 31 grudnia - budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Belzackiej część II (ul. Świerczowska, Malinowa, Kasztanowa, Zajęcza),
- od 1 lipca do 30 września - wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w SP 8,
- od 1 lipca do 30 września - budowa pętli autobusowej przy ul. Przemysłowej,
- od 1 lipca do 31 grudnia - tworzenie zasobu lokali komunalnych - budowa budynku przy ul. Zamurowej 3,
- od 1 lipca do 31 grudnia - Trakt Wielu Kultur etap II - remont elewacji budynku ODA,
- od 1 sierpnia do 31 października - budowa oświetlenia ulicznego w ul. Narutowicza na odcinku od Próchnika do placu Kościuszki,
- od 2 września do 31 grudnia - Trakt Wielu Kultur etap II - remont elewacji budynku I LO.

_______________________________________________________________________

 

- Ten rok jest szczególny dlatego, że skupiliśmy się na II etapie Traktu Wielu Kultur, więc wszystkie siły i środki rzucamy, żeby po pierwsze z dokumentami zdążyć do Wielkanocy, bo to jest ta granica, którą wyznaczył nam Urząd Marszałkowski; po drugie wszystkie inwestycje powinny zakończyć się w roku 2014, czyli - padając na twarz - trzeba będzie zrealizować cały ten zakres. Nie będzie to łatwe, bo inwestycje dotyczą w dużej mierze obiektów wpisanych do rejestru zabytków - informuje nas Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta w Piotrkowie.

Lada dzień mają ukazać się ogłoszenia o przetargach na przebudowę ul. Rwańskiej, Rycerskiej i POW, przy czym POW będzie realizowana w cyklu 2-letnim, w 2013 i 2014 r. Urzędnicy przeprowadzili już pierwsze rozmowy z przedsiębiorcami i z właścicielami posesji przy POW (na odcinku od Wojska Polskiego do Grota-Roweckiego), jednocześnie uprzedzili też już i PKS i PKP oraz innych przewoźników o zamiarach inwestycyjnych, aby przygotowali się choćby do zmian w organizacji ruchu w tym rejonie miasta. Został już opracowany projekt organizacji ruchu na czas budowy, ma on kilka etapów, które będą kolejno wdrażane. - Wszyscy przewoźnicy mieli prawo się wypowiedzieć, uwzględniliśmy nawet pewne sugestie z ich strony - zapewnia miasto.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Radny upomina się o Starowarszawską

W ramach TWK miasto wyremontuje elewację I Liceum Ogólnokształcącego. Prace w “Chrobrym” mają rozpocząć się we wrześniu. Inwestycja będzie realizowana w formule “projektuj - buduj”. Procedura przetargowa ma ruszyć jak najszybciej, prawdopodobnie w kwietniu, aby wykonawca miał czas na przygotowanie dokumentacji projektowej. Zadanie dotyczy obiektu objętego opieką konserwatorską, wymaga więc szczególnych uzgodnień, o wiele bardziej żmudnych niż w przypadku zwykłych elewacji budynków. - Prac w środku obiektu prowadzić nie będziemy. Chodzi o remont elewacji, czyli dach, tynki zewnętrzne, przypory, do tego drenaż wokół budynku i pozbawienie ścian piwnicznych wilgoci - mówi dyrektor Majczyna.

W marcu z kolei, czyli już niebawem, rozpoczną się prace przy budowie kanalizacji w kilku ulicach. - W ramach projektu “Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” oprócz samej oczyszczalni jest też budowa kanalizacji sanitarnej, budowa wodociągu, która została już realizowana w 100%, niedawno ukończyliśmy też stację uzdatniania wody w Szczekanicy. W tej chwili wykonujemy odcinek kanalizacji, bo po wielu trudach udało nam się uzyskać dostęp do terenu. Za chwilę rozpoczniemy budowę największego odcinka kanalizacji sanitarnej w ramach projektu - kilka kilometrów kanalizacji w ulicy Słowackiego. W tym roku powstanie również kanalizacja w ul. Granicznej. Ogłaszamy przetarg i budować będziemy również kanalizację w ul. Twardosławickiej i Świerczowskiej - informuje wiceprezydent miasta Adam Karzewnik.

Dziś na terenie samej oczyszczalni trwają roboty ziemne i budowlane. - Pogoda sprzyja wykonawcy, to dobrze, bo termin na wykonanie (połowa roku 2014) nie jest zbyt długi – dodaje Karzewnik.

Jest szansa, że i powietrze w mieście będzie choć trochę czystsze. Do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączone zostanie bowiem Centrum Kształcenia Praktycznego na osiedlu Targowa, a także Szkoła Podstawowa nr 11. - Nastawiamy się na to, aby niską emisję wyeliminować tam, gdzie jest to możliwe. Niedawno przecież przeprowadziliśmy termomodernizację w Gimnazjum nr 2, zlikwidowaliśmy kotłownię, która kopciła na osiedlu, podłączając szkołę do sieci. Teraz kolej na CKP. Chcemy, aby powietrze w mieście było coraz czystsze. Sieć ciepłowniczą będziemy również budować w ul. Wojska Polskiego, aby podłączyć nowego dewelopera, który stawia tam budynki wielorodzinne. Oprócz sieci budujemy też przyłącza ciepłownicze. W porozumieniu z MZGK mamy zamiar wybudować takie przyłącze dla przedszkola przy Topolowej i dla Domu Dziecka przy Wysokiej - mówi wiceprezydent Piotrkowa.

Aleksandra Stańczyk


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga16.05.2013 22:11

Czegoś tu nie rozumiem:

Cytuję:
- od 1 kwietnia do 30 września - przebudowa ulicy Złotej,


Tymczasem na http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/zlota-w-remoncie możemy przeczytać:

Cytuję:

Złota w remoncie
Dodano: wtorek, 20 listopad 2012
Mieszkańcy osiedla Górna będą mogli cieszyć się kolejną wyremontowaną ulicą. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął przebudowę ulicy Złotej na odcinku od ul. Górnej do posesji nr 20.
Inwestycja zakłada przebudowę wodociągu i sieci teletechnicznej. Wymianie ulegną krawężniki oraz położony zostanie nowy asfalt. Koszt wykonywanych robót to 337 tys. 512 zł. Wykonawcą prac jest piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK”. Termin zakończenia prac planowany jest na 22 grudnia br.


Niestety, zakończenie prac opóźniło się o prawie 5 miesięcy: http://piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/zloty-asfalt

Cytuję:

"Złoty" asfalt
Dodano: środa, 15 maj 2013
Magistrat poprawiając wygląd, komfort jazdy i bezpieczeństwo na piotrkowskich drogach inwestuje publiczne pieniądze w remonty i kompleksowe modernizacje nie tylko głównych szlaków komunikacyjnych, ale także w uliczki osiedlowe.
- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest remontowanie głównych szlaków komunikacyjnych miasta. Chociażby ze względu na płynne i bezpieczne przemieszczanie się - podkreśla Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.
- Nie zapominamy także o mniejszych uliczkach, które ważne są dla mieszkańców konkretnych rejonów miasta, dlatego w miarę możliwości finansowych inwestujemy w nie - tłumaczy.
Tym razem z nowo wyremontowanej ulicy cieszą się mieszkańcy osiedla Górna. Dziś (15.05) inspektorzy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oficjalnie odebrali inwestycję, jaka od kilu miesięcy prowadzona była na ulicy Złotej.
Inwestycja wykonywana była etapowo. Zanim drogowcy przystąpili do położenia nowej nawierzchni należało całkowicie przebudowć wodociąg oraz sieć teletechniczną. Następnie na całym odcinku ułożono nowe krawężniki, a na końcu ulicę pokrył gładki asfalt.
Wykonawcą prac było piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK”. Koszt wykonywanych robót wyniósł 337 tys. 512 zł.

10


ares1 ~ares1 (Gość)15.04.2013 11:54

"Piotrkowianin" napisał(a):
A konkretnie do portfeli których piotrkowian?


No tych od Pana Prezydenta :)))

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.04.2013 10:20

Cytuję:
- od 1 maja do 30 września - Trakt Wielu Kultur etap II, ul. Rwańska i Rycerska,

http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/pieniadze-z-unii-zostaja-w-piotrkowie

Cytuję:

Pieniądze z Unii zostają w Piotrkowie
Dodano: piątek, 12 kwiecień 2013
Kolejne dwie uliczki piotrkowskiego Starego Miasta zyskają już niedługo całkowicie nowy image. W najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja ulic Rwańskiej oraz Rycerskiej.
Remonty obydwu ulic wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK z Piotrkowa Trybunalskiego. - Oferta firmy PEUK w przypadku zarówno jednego, jak i drugiego przetargu była najtańsza. Zweryfikowaliśmy dokumenty i okazało się, że wszystkie formalności zostały spełnione, a złożona dokumentacja była pełna i starannie przygotowana – opowiadają magistraccy urzędnicy.
Duża konkurencyjność powoduje, że miasto po raz kolejny wyda mniej niż pierwotnie planowało. Na remont obydwu ulic zaplanowano wydać 1 mln 870 tys. zł. Tymczasem po rozstrzygnięciu przetargów okazało się, że koszt modernizacji wyniesie 1 mln 250 tys. 910 zł, tj. o blisko 620 tys. złotych mniej od kosztorysów.
- Takie rozstrzygnięcia przynoszą same korzyści. Nie dosć, że miasto oszczędzi na inwestycjach to najkorzystniejsze oferty złożyła piotrkowska firma. Da to miejsca pracy dla mieszkańców naszego miasta. Tym samym pieniądze wywalczone z funduszy europejskich nie tylko zmieniają wizerunek Piotrkowa, ale także w pośredni sposób trafiają do portfeli piotrkowian - cieszy się Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak. Będą to kolejne miejskie inwestycje, realizowane przy wsparciu pieniędzy zewnętrznych, które wykona piotrkowska firma.
Więcej na temat robót, które wykonane zostaną w ulicach Rycerskiej i Rwańskiej można przeczytać TUTAJ.
Inwestycje realizowane będą w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 18,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.

A konkretnie do portfeli których piotrkowian?

10


obserwator ~obserwator (Gość)27.02.2013 11:09

Na ulicy Armii Krajowej na wysikości Kaufland położone zostały nowe płyty chodnikowe . Czy ktos to odebrała? przeciez jest tak krzywo ,niektóre juz sa pozapadane, chyba wódki było za dużo albo jak zwykle sami fachowcy-tę inwestycje zgłaszam do programu USTERKA do TV

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga26.02.2013 18:36

"Mieszkaniec-zlotej-" napisał(a):
Piotrkowianin nie wiem co remontowali ale narzazie to tutaj jest cały czas remont weź wózek i idź na spacer chodniki rozwalone itp więc powinni to robić o 1 marca a nie kwietnia !!!

Czyli kolejne kłamstwo Pobożnego? http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/zlota-w-remoncie

Cytuję:

Złota w remoncie
Dodano: wtorek, 20 listopad 2012
Mieszkańcy osiedla Górna będą mogli cieszyć się kolejną wyremontowaną ulicą. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął przebudowę ulicy Złotej na odcinku od ul. Górnej do posesji nr 20.
Inwestycja zakłada przebudowę wodociągu i sieci teletechnicznej. Wymianie ulegną krawężniki oraz położony zostanie nowy asfalt. Koszt wykonywanych robót to 337 tys. 512 zł. Wykonawcą prac jest piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK". Termin zakończenia prac planowany jest na 22 grudnia br.

Komentarz był edytowany przez autora: 26.02.2013 18:37

10


rodox ~rodox (Gość)25.02.2013 23:24

Cytuję:
- od 3 czerwca do 31 sierpnia - budowa nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej - budowa przyłączy infrastruktury podziemnej,


Czyżby budowa Biblioteki miała się rozpocząć? To już na to część środków zapewniono w dziurze budżetowej?

10


Mieszkaniec złotej ~Mieszkaniec złotej (Gość)25.02.2013 21:46

Piotrkowianin nie wiem co remontowali ale narzazie to tutaj jest cały czas remont weź wózek i idź na spacer chodniki rozwalone itp więc powinni to robić o 1 marca a nie kwietnia !!!

10


????? ~????? (Gość)25.02.2013 21:21

a moze chodzi o druga jej część bo remontowana była tylko połowa tej ulicy

10


ciekawe ~ciekawe (Gość)25.02.2013 15:33

budowa traktu jak budynki straszą, montowanie oświetlenia jak lampy i tak sa wyłączone w nocy,Boże XXI wiek a my jescze kanalizacje budujemy,brrrrr....

10


Paj ~Paj (Gość)25.02.2013 14:42

Nie Piotrkowianin - to nie żart. To Piotrków. Tu nie ma nadzoru, nie ma zarządcy, nie ma ludzi z wyobraźnią - jest tylko trwanie na stołkach z palcami pod dupskiem.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat