Urząd Miasta nie chce aktywizować bezrobotnych

Strefa FM Piątek, 15 marca 201330 4800
Bezrobocie rośnie. Jedną z metod walki z tym zjawiskiem są tzw. Prace Społecznie Użyteczne, polegające na wykonywaniu drobnych prac na rzecz instytucji publicznych. Prace są finansowane przez Urzędy Pracy i lokalne samorządy.

Piotrkowski PUP zarezerwował w tegorocznym budżecie pieniądze, dzięki którym takie prace mogłoby podjąć 100 osób, w tym 50 mieszkańców Piotrkowa. Piotrkowski magistrat w przeciwieństwie na przykład do gminy Sulejów, nie jest jednak zainteresowany taką formą aktywizacji bezrobotnych.

- Pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki społecznej dokonywał oceny efektów prac wykonywanych w ramach Prac Społecznie Użytecznych. Okazało się, że efekty były tak naprawdę zerowe. Piotrkowski magistrat póki co nie przewiduje w budżecie środków przeznaczonych na ten cel - mówi Jarosław Bąkowicz z Zespołu Rzecznika Prasowego Prezydenta Piotrkowa.

- Nie do końca zgadzam się z takim stanowiskiem miasta. Pewnie jest to pewien problem organizacyjny, bo trzeba zająć się frontem pracy dla osób, które są klientami Urzędu Pracy, a jednocześnie pomocy społecznej. Jest to jednocześnie doskonały sposób weryfikacji gotowości osób do pracy. Są to osoby, które korzystają ze środków publicznych, oddalone od rynku pracy, średnio wykwalifikowane. Może to być dla nich jedyna forma podjęcia pracy  - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor PUP w Piotrkowie.

Pod koniec lutego ubiegłego roku bez pracy pozostawało 4434 mieszkańców Piotrkowa. W tym roku ta liczba przekroczyła już 5 tysięcy.

(Strefa FM)/


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)16.03.2013 08:53

"~`bbb`" napisał(a):
Obecnie dostał kolejną zarobi 60 tys złotych za rozdanie w Piotrkowie komputerów.


A ja tam się cieszę!Widać Piotrkowianom odpowiadaja właśnie takie rządy takie rozdawanie nagród itd co pewnie potwierdzą przyszłe wybory!!!

00


z Sulejowa ~z Sulejowa (Gość)16.03.2013 00:46

Bardzo złe porównanie z tym Sulejowem.To co wyprawia UM w Sulejowie w porównaniu do Piotrkowa to po prostu szok.W Sulejowie dopiero burmistrz i jego urzędasy,a właściwie odwrotna kolejność mają wyborców w d....e.W Piotrkowie to chociaż wszystko jest jasne,każde oszustwo wypływa na wierzch,a w Sulejowie to norma, swój dla swojego w urzędzie kosztem ludzi najbiedniejszych.Prace z urzędu dostają opierdalacze,nie pracują tylko chleją,a samotna matka z dziećmi pracy nie otrzyma.W urzędzie za jedną funkcję mają płacone 3 osoby.Na przykład zatrudniany jest "odźwierny",który "wykonuje pracę",czyli leży do góry kołami,za przewodniczącego MKRPA,za jedyne 600 zł miesięcznie plus do tego jako członek MKRPA 150 zł za samą piętnastominutową obecność.Nic dziwnego,że nazywa siebie burmistrzem,chwaląc się przy tym,kto mu tę "posadkę" załatwił u burmistrza.Niby to niewielkie pieniądze w skali marnotrawienia pieniędzy budżetu w Sulejowie,ale niejedna matka,wykonując taką pracę,wykonałaby ją rzetelnie i kupiła swoim dzieciom mleko,a czasem może cukierka.Widziałem w Piotrkowie jak ciężko pracowały kobiety lasem,jak ciężko pracowali mężczyźni i były widoczne efekty ich pracy.Pijanych nigdy nie widziałem.W Sulejowie to norma,więc proszę redaktora o nieporównywanie sytuacji piotrkowskiego UM do sulejowskiego.

00


gość ~gość (Gość)15.03.2013 23:43

Tak, w naszym mieście nie ma już co naprawiać, poprawiać- lepiej wszystko zburzyć- BRAWO panie rzeczniku- wykonawco pracy bezużytecznej

00


zet ~zet (Gość)15.03.2013 23:22

"bezrobotny-" napisał(a):
jak bedziemy uciekac z miasta to i tak nic sie nie zmieni podwyzki za podwyzkami a bezrobocie coraz wieksze bedzie

ale niektorzy maja juz dosc ciaglego uzerania sie z systemem zeby starczyło od pierwszego do pierwszego.na przykład ja....i juz nie chodziu to tylko o Piotrków ale cały ten chory kraj.....

00


~`bbb` ~~`bbb` (Gość)15.03.2013 20:40

Coś Ty, pewno jeszcze nagrodę prezydenta dostał. Od dawna nazywam Włodarczyka przestępcą i cisza jest. Nikt mnie nie ściga. Bo bym udowodniła, że to prawda. W tym czasie Z.W. dostał już dwie nagrody prezydenta miasta.
www.mariagladysz.o7.pl
cytat
Masz rację. I to niejedną nagrodę. Obecnie dostał kolejną zarobi 60 tys złotych za rozdanie w Piotrkowie komputerów.

00


tutaj tutajranga15.03.2013 19:55

"martens" napisał(a):
martensranga
6 godzin temu, 13:50
Cytuję:
Pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki społecznej dokonywał oceny efektów prac wykonywanych w ramach Prac Społecznie Użytecznych. Okazało się, że efekty były tak naprawdę zerowe.
czy to czasem nie Krawczyński vel Ocet,wydawało mi sie że po tych numerach "DOTCHNOŁ WÓZKU" już tam nie pracuje.


Coś Ty, pewno jeszcze nagrodę prezydenta dostał. Od dawna nazywam Włodarczyka przestępcą i cisza jest. Nikt mnie nie ściga. Bo bym udowodniła, że to prawda. W tym czasie Z.W. dostał już dwie nagrody prezydenta miasta.
www.mariagladysz.o7.pl

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)15.03.2013 18:53

"antyciemnogrod-piotrkowski" napisał(a):
Czas chyba spier.. z tego miasta


Dziwne podejście. Jeśli uczciwi ludzie zaczną uciekać, a zostaną szkodniki i pasożyty, to będzie dobrze dla miasta, czy źle?

"Wanda" napisał(a):
W pewnej szkole zwalnia się etat sprzątaczki bo pani odchodzi na emeryturę,ale jak byłam zapytać to wariatkę ze mnie zrobiono(jedna wielka klika)a dyrektor nawet na mnie nakrzyczał,skąd ja niby mam takie wieści...po prostu wyszłam ze łzami w oczach...


Takie czasy, że osoba chcąca uczciwie pracować często jest traktowana jak intruz. Reakcja dyrektora sugeruje, że zwalniane stanowisko czekało już na kogoś konkretnego. Nie przejmuj się, może uda się znaleźć inną pracę. Umartwianie się w niczym nie pomoże.

Cytuję:
- Pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki społecznej dokonywał oceny efektów prac wykonywanych w ramach Prac Społecznie Użytecznych. Okazało się, że efekty były tak naprawdę zerowe.


Wykonawca Pracy Bezużytecznej dokonał oceny Prac Społecznie Użytecznych. Okazało się, że ocena ta nie wniosła niczego sensownego a przydatność tej oceny była tak naprawdę zerowa.

00


przedsiebiorca ~przedsiebiorca (Gość)15.03.2013 18:31

Czy tam( w magistracie) nie ma już nawet jednego myślącego?Czy wszyscy myślą tylko o tym jak się przebujać do kolejnych wyborów?

00


apostata ~apostata (Gość)15.03.2013 18:30

wladza w piotrkowie to wielkie g..no ! obudzmy sie i kopnijmy ich w zad. precz z miernotami z pasaza.

00


YARO ~YARO (Gość)15.03.2013 15:53

"ares1" napisał(a):
Dlatego incjatywa odwołania tej grupy MOŻE pobudzi ich do działania!


Jak widać- nie pobudza!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat