Unia Polityki Realnej: Prawica to my

ePiotrkow Środa, 10 listopada 201036 7906
Wolność, własność, sprawiedliwość to hasła wyborcze członków piotrkowskiej Unii Polityki Realnej, którzy do tegorocznych wyborów samorządowych idą razem z Prawem i Sprawiedliwością.

Dlaczego właśnie z PiS-em? - To właśnie PiS jest jedyną partią, która obniżyła podatki. Z kolei my jesteśmy, od samego zarania, partią, która mówi o obniżeniu podatków - odpowiada Jacek Klecel, prezes UPR w Piotrkowie.


Swoich kandydatów do Rady Miasta (startujących z list Prawa i Sprawiedliwości) UPR przedstawiła podczas wczorajszej konferencji prasowej, a są nimi: Jacek Klecel, Piotr Malinowski (prywatny przedsiębiorca), Beata Lachowicz (nauczyciel) i Piotr Korzeniowski (aptekarz). Do Sejmiku Województwa Łódzkiego - Maciej Dybowski.


- Chcemy zwrócić uwagę na wydatki miasta na różne cele, z którymi nie do końca się zgadzamy. Naszym sztandarowym punktem programu jest sprawa podatków, właściwie obniżania podatków. Przez szereg lat byliśmy świadkami ich podwyższania. Chcemy zacząć wpływać na to, aby podatki były niższe. Sytuacja, która ma miejsce teraz, czyli podwyższanie podatków lokalnych powoduje to, że do Piotrkowa nie można sprowadzić inwestorów, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy. Myślę, że rozwiązaniem nie są tutaj supermarkety, bo jest to jedynie sfera handlowa, tymczasem nie ma sfery produkcyjnej. W szczególności martwi nas rosnący deficyt miasta, który za czasów obecnego prezydenta znacznie wzrósł. Zadłużani są nie tylko obecni piotrkowianie, ale również ci, którzy dopiero przyjdą na świat. A to nie jest sprawiedliwe. Będziemy próbowali to zmienić. Będziemy równiez robić wszystko, aby sprowadzić do Piotrkowa inwestorów, nie tylko tych z kraju. Mamy pomysły na to, jak to zrobić - mówił o programie wyborczym Unii Polityki Realnej Jacek Klecel.

O haśle wybroczym UPR-u "Wolność, własność, sprawiedliwość dla piotrkowian" opowiadał z kolei Piotr Malinowski (kandydat do Rady Miasta, sekretarz generalny UPR w Piotrkowie). - Nie godzimy się z nieracjonalną gospodarką finansową. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy prowadzić rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością po to, aby znaleźć się na listach PiS-u. Rozmowy dotyczyły głównie programu, który wspólnie zaproponujemy. Z rozmów jesteśmy zadowoleni. Cieszymy się, że kandydat na prezydenta Piotr Masiarek potrafił zrozumieć nasze dążenia do większej wolności obywateli, większej swobody działania i konieczności zmiany kursu, który przybrała obecna władza. Uważamy, że można prowadzić miasto, nie zadłużając go. Nie mówimy jedynie, co jest bolączką, ale przedstawiamy również propozycję, w jaki sposób można te narastające problemy rozwiązać. Hasłem przewodnim naszej kampanii jest "Wolność, własność, sprawiedliwość dla piotrkowian". Wolność jako możliwość decydowania o tym, co się robi i w jaki sposób się żyje, czyli ograniczenie roli i wpływu urzędników na nasze życie, na swobodę gospodarczą. Kolejny punkt naszego hasła to własność. W Piotrkowie borykamy się z takim problemem, że ludzie nie czują się przywiązani do miejsca, w którym mieszkają, są pozbawieni tej podstawy przywiązania do miejsca, czyli własności prywatnej. Bardzo chcielibyśmy to zmienić. Sprawiedliwość po to, aby mieszkańcy Piotrkowa mogli czuć się bezpiecznie, aby już nikt nie mówił, że nie można pozbyć się problemu na przykład chuligaństwa, które bardzo często przez sądy uznawane jest za coś drobnego, ale w codziennym życiu staje się bardzo dużym problemem - mówił P. Malinowski.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (36)

Komentowanie zostało wyłączone.
pytanie ~pytanie (Gość)18.11.2010 19:51

Na facebooku Chojniak podszywa się pod PIS. Tak jest przy zabawie w głosowanie na prezydenta Piotrkowa. Wszędzie oszustwo wokół tej osoby. Wstyd podszywać się pod PIS jak się na listy wyborcze zaprasza Ludzi z PZPR i ORMO.

00


Jacek Klecel ~Jacek Klecel (Gość)18.11.2010 18:07

Korzystając z okazji chciałem wszystkim podziękować za zainteresowanie UPR-em. Tym, którzy cokolwiek na ten temat wiedzą, i tym, którzy niczym osły twierdza, że niczego nie zrobiliśmy. Mam jednak nadzieję, że ci drudzy przejawią kiedyś zainteresowanie i nabiorą trochę wiedzy i ogłady.
"naomi" dziękuję za to, że zamiast na program UPR zwróciła uwagę na moje wąsy, które w jej przekonaniu, są zbytkiem dalekiej przeszłości. Dobre i to, ale lepiej byłoby odwrotnie. Cywilizacja nie ma tu nic do rzeczy, raczej moda a ta niczym kobieta zmienną jest.

00


piottryb ~piottryb (Gość)15.11.2010 13:02

Nareszcie jakieś nowe propozycje dla mieszkańców Piotrkowa. Na prawdę ciekawy program. Mieszkam w okręgu nr I, oddam głos na Malinowskiego.

00


niedaleka przyszłość ~niedaleka przyszłość (Gość)15.11.2010 11:39

A za rok będą wybory do Sejmu i Senatu!! Ciekawe kto wygra? Jeżeli wygrają z partii: SLD,PSL,PO,PiS to marnie widzę przyszłość i tą daleką i tą bliską dla naszej utrudzonej i nieszczęsnej Ojczyzny. Przecież ci PSLD,POPiS to jedna wielka banda grabiąca obywateli w świetle przez samych siebie ustanowianego prawa. Tylko światła dyktatura na miarę Piłsudskiego może uratować nieszczęśliwą Polskę!

00


krs ~krs (Gość)14.11.2010 21:56

"Doker" napisał(a):
tylu popierających UPR co pod tym tematem, to nie ma w całym Piotrkowie.


A wąsy też posiadasz? Jakie? Podzielisz się ze społeczeństwem?

00


Doker ~Doker (Gość)14.11.2010 21:50

Ja bym radził administratorowi sprawdzić IP osób wpisujących się tutaj, bo tu tylu popierających UPR co pod tym tematem, to nie ma w całym Piotrkowie. Gdyby kierować się tymi wpisami, to już mają całą radę dla siebie i na dokładkę prezydenta także ;)

00


naomi ~naomi (Gość)13.11.2010 23:32

ale wąsy! O rany boskie? A o co to tu biega? Bać się?
Wąchy, nie wąsy. Wąsiska.
Jak to się krupnik je z takimi wącholami? Albo kartofle polane sosem? Albo jak pić piwo z tymi takimi? Zgroza.
a jak się pocałować? Jak to myć? Czesać?
trochę zwiedzam świat i widzę, że te wąsy wszelkiego typu hodowane przez polskich mężczyzn to jest jakaś narodowa tragedia. W żadnym kraju na świecie nie spotkałam nawet ułamka takich wąsaczy i wąchali! Gdzieś w krajach cywilizowanych mężczyzna z wąsem czy wąsikiem to jest naprawdę niesłychana rzadkość i raczej unikat. Rany boskie...

00


Mieszkaniec Białej ~Mieszkaniec Białej (Gość)13.11.2010 22:55

Mam dość tego całego lewactwa i tych razem czy osobno. Zagłosuję oczywiście na Pana Malinowskiego bo na Klecela nie mogę po prostu mieszkam w I okręgu. Dlaczego? Bo to UPR a oni słowa dotrzymują, kiedyś głosowałem na Olczyka.

00


odpowiadacz ~odpowiadacz (Gość)13.11.2010 14:52

Wolność i Praworządność w wyniku zaniedbania? pod przywództwem JKM nie złożyła obowiązkowego rocznego sprawozdania finansowego,co skutkuje delegalizacją partii do końca roku.Nie chciałbym aby reprezentował mnie ktoś kto zaniedbuje swoje obowiązki.Cieszy mnie,że kandydaci UPR z list PiS tej frakcji nie reprezentują.

00


Piotrkowianka ~Piotrkowianka (Gość)13.11.2010 14:46

w tych wyborach oddam głos na Piotra Malinowskiego,uważam,że dobrze będzie pełnił funkcję radnego,jest lojalny,solidny,można na niego liczyć.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat