Ukradł milion złotych. Schwytano go po 10 latach w Bahrajnie

Strefa FMTomaszów Czwartek, 01 lutego 20185 7759
Mężczyzna, który prawie 10 lat temu wyłudził od tomaszowskiego starostwa pieniądze na budowę ścieżki rowerowej z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały, został zatrzymany w Królestwie znad Zatoki Perskiej.

Firma Macieja Sz., która miała siedzibę w Zalesiu Górnym wygrała w 2007 r. przetarg na budowę wspomnianej ścieżki o wartości 3 milionów 800 tysięcy złotych. Inwestycja została wykonana, a pieniądze za jej wykonanie miano przelać w transzach, na początku robiono to jednak nie na konto firmy z Zalesia, lecz spółki z Wrocławia, która świadczyła usługi faktoringu. Dwa ostatnie przelewy - łącznie ponad milion złotych - wykonano już na konto firmy Macieja Sz., a ten kilka dni później zniknął. Tymczasem przedstawiciele firmy z Wrocławia upomnieli się o kolejną wpłatę. W końcu sprawa została skierowana do sądu, przedstawiciele powiatu utrzymywali bowiem, że zostali oszukani. Sąd ostatecznie orzekł jednak, że pieniądze należy zapłacić firmie z Wrocławia, a wraz z odsetkami było to już 1 milion 800 tysięcy złotych. W takiej sytuacji powiat musiał zapłacić jeszcze raz.


19 stycznia Maciej Sz. został zatrzymamy w Bahrajnie na podstawie międzynarodowego listu gończego. - Aktualnie pozostaje on do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim z uwagi na to, że jednostka ta przejęła postępowanie z Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie. Z jego udziałem wykonywane są teraz czynności procesowe, a więc ogłoszenie postanowienia o przedstawieniu zarzutu, przesłuchanie w charakterze podejrzanego, będzie również podjęta w stosunku do niego decyzja o zastosowaniu określonych środków zapobiegawczych - mówi Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.


W tej chwili Maciej Sz. przebywa w piotrkowskim areszcie. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kmicic ~kmicic (Gość)01.02.2018 09:59

10lat to sprawa powinna być u morzona jak to jest z prawem po ilu latach się umarzają może tak jest jak sprawa trwa juz 10lat wtedy umarzają jak to jest ?

35


Brzoska ~Brzoska (Gość)02.02.2018 00:11

kazdy wie, że pierwszy milion trzeba ukrasc.

31


Andrzej ~Andrzej (Gość)01.02.2018 11:17

Pytanie, jak na początku wykonywano przelewy do firmy świadczącej usługi faktoringu to dlaczego dwie ostatnie poszły bezpośrednio do przedsiębiorcy? Zrezygnowano z usług firmy, czy ktoś kombinował jak wyprowadzić gotówkę?

91


tomek_36 ~tomek_36 (Gość)01.02.2018 10:32

Halo ???
Skoro urzędnik przelał $ na inne konto - to chyba jest współodpowiedzialny. Nawet jeśli zrobił nieświadomie to na pewno powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za swój błąd.
Przelejemy duża bańke raz jeszcze - a co tam nie nasz kasa.

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat