"Twój Vincent" z nominacją do Oscara. Przy produkcji pracowała piotrkowianka

ePiotrkowKraj Wtorek, 23 stycznia 20187 3507
Polsko-brytyjska produkcja o wyjątkowym malarzu została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. W zespole odpowiedzialnym za animację była Karolina Michałowska, absolwentka II LO w Piotrkowie.
fot. pixabay.com

"Twój Vincent" to pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony techniką malarską. Składa się z 65 000 klatek ręcznie namalowanych przez 125 malarzy z całego świata. Sposób wykonania jest zadziwiający - najpierw nakręcono zdjęcia z udziałem aktorów, a następnie wyświetlano i odmalowywano na płótnie pojedyncze kadry. Reżyserami filmu są Dorota Kobiela i Hugh Welchman.

 

Rolą Karoliny Michałowskiej, która należała do zespołu przez siedem miesięcy, było przygotowanie kilkuset klatek do animacji malarskiej. Piotrkowianka jest absolwentką historii sztuki i architektury na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH). Obecnie pracuje nad doktoratem we Florencji. Będąc uczennicą II LO w Piotrkowie była laureatką Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki (przygotowywała się pod okiem Renaty Tomy). O jej udziale w projekcie pisaliśmy także tutaj.

 

"Twój Vincent" zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, Europejską Nagrodę Filmową, nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju i liczne nominacje, m.in. do Złotego Globu. Teraz ma szansę na Oscara 2018. W tej samej kategorii nominowane zostały: "Coco" Lee Unkricha i Adriana Moliny, "Fernando" Carlosa Saldanhy, "The Breadwinner" Nory Twomey oraz "Dzieciak rządzi" Toma McGratha. 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.01.2018 18:48

:D naprawdę ARTYKUŁ na temat osoby, która jest jedną z kilkuset?

01


gość ~gość (Gość)24.01.2018 18:28

Niech się Pan nie martwi, Panie "elo". Nie tylko Panu nie podpasuje ten film. Wyższa sztuka ma to do siebie, że nie jest dla wszystkich. :)

20


@ndzi ~@ndzi (Gość)24.01.2018 09:19

Jeszcze lekcji nie odrobili a już krytykują , a rozgarnięci jak Pietrek z pierwszych odcinków 'Rancza'

20


his. ~his. (Gość)24.01.2018 07:50

No i co z tego. Jeśli się nie mylę przy tym robiło kilkaset ludzi. A zresztą kto ewnualnie zgarnie przysłowiową wisienkę?

24


elo ~elo (Gość)24.01.2018 05:53

Oglądać się tego nie da.

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat