Trwa przygoda - „Akademia Młodego Europejczyka”

ePiotrkow Środa, 20 lipca 20112 2295
Odbyły się kolejne spotkania z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście...Praktyczne i teoretyczne zajęcia z informatyki cieszyły się dużym powodzeniem a najmłodsi wynieśli z nich niezbędną wiedzę przydatną w bezpiecznym serfowaniu po Internecie.

Ponadto podopieczni placówki środowiskowej „Bartek” zjedli smaczne drugie śniadanie i wzięli udział w konkursie „Elektroniczna Europa” polegającym na wyszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące Unii Europejskiej i wysyłaniu ich na skrzynkę mailową prowadzącego zajęcia. Nagrodami były „Kalendarze Europejskie” oraz „unijne” wiatraczki. Już niedługo kolejne spotkanie z dziećmi tym razem na edukacyjnej zabawie „Robotyka bez tajemnic”.

„Akademia Młodego Europejczyka” to projekt skierowany do dzieci z placówek środowiskowych organizowany przez Punkt Informacyjny Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim ze wsparciem Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. „Wakacje z Internetem”, „Robotyka bez tajemnic”, „Nieznana Europa” to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na młodych mieszkańców naszego miasta. Punkt Informacyjny ED pragnie umożliwić nie tylko przyjemne i aktywne, ale również pożyteczne spędzanie czasu podopiecznym placówek środowiskowych. Dzięki zajęciom dzieci nauczą się  jak korzystać z wielu funkcji programów komputerowych  oraz bezpiecznego poruszania się po Internecie. Poćwiczą swoją wyobraźnię tworząc roboty z klocków Lego i  zapoznają się z najnowszymi technologiami Lego Mindstorms.


Na kolejnych zajęciach poszerzą swoją wiedzę z zakresu Unii Europejskiej a na zakończenie pojadą na Piknik do jednego z  regionalnych Parków Krajobrazowych. Wakacje z Punktem Informacyjnym Europe Direct to przede wszystkim wspaniała zabawa i kształcąca przygoda!


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lenin Wiecznie Żywy ~Lenin Wiecznie Żywy (Gość)20.07.2011 22:58

Dawniej były konkursy o Kraju Rad, teraz o Unii Europejskiej. W sumie to "ten sam uj tylko w innym opakowaniu"...

00


urrrraaa eurosocjalizm ~urrrraaa eurosocjalizm (Gość)20.07.2011 14:38

I w ten sposób robimy Małym Polakom wodę z mózgu, że socjalizm w wydaniu euro jest cacy. Zapominamy, że ten kto płaci będzie wymagał. Przyjdzie taki dzień kiedy będzie trzeba za te wszelkie fundusze oddać państwową suwerenność i narodową wolność. Już tak się dzieje. A kto jest głównym płatnikiem i rozgrywającym w UE? Kto mądry i potrafiący wyciągać logiczne wnioski z faktów i z dyplomatycznych kłamst ten już wie. NIEMCY, IV Rzesza Niemiecka, Niemcy ponad wszystko.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat