Tkanina artystyczna, grafika i rysunek

ePiotrkow Środa, 03 stycznia 20182 1540
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy Janiny Tworek-Pierzgalskiej „Tkanina artystyczna, grafika i rysunek” - 5 stycznia, godz. 19.00, Galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5.

Pierwsza w 2018 roku wystawa ma na celu przypomnienie i przybliżenie twórczości Janiny Tworek-Pierzgalskiej, wybitnej artystki i pedagoga, mającej wielki wpływ na twórczość kolejnych pokoleń artystów i rozwoju polskiej sztuki w zakresie tkaniny unikatowej. Na wystawie zaprezentowane zostaną gobeliny ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz grafiki i rysunki ze zbiorów prywatnych, udostępnione przez męża artystki prof. Ireneusza Pierzgalskiego.

 

Wystawa została zorganizowana w ramach cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko", prezentującego artystów pochodzących z Piotrkowa Trybunalskiego (czynna do 4 lutego 2018 r.).


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tb ~tb (Gość)16.01.2018 20:08

Warto upowszechnić wystawę i Osobę Autorki wśród uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb.
jako uczennicy Liceum z powojennych lat 40-tych ! Trzeba obejrzeć ekspozycję !

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat