ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szorowarki do posadzek – dlaczego warto mieć je w swojej firmie?

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 2293
Szorowarki to urządzenia, przy pomocy których możliwe jest utrzymanie posadzki w firmie w nienagannej czystości. W znacznej mierze sprzęt ten wyposażony jest w specjalne szczotki, które stykając się z podłożem, polerują je. Warto jednak dokładnie wiedzieć, jak działają urządzenia tego typu i jakie są ich wady i zalety.

Jak zbudowane są nowoczesne szorowarki?

 

Najnowocześniejsze urządzenia tego typu na rynku wyposażone są we wcześniej wspomniane szczotki. W tym przypadku jednak wykonane są ze specjalnego włosia, które jest wysoce odporne na ścieranie. Dzięki temu możliwe jest wykorzystywanie sprzętu bez konserwacji technicznej przez długi czas. Ponadto wewnątrz szorowarki znajduje się również zbiornik z detergentem. Charakteryzuje się on dużą pojemnością, co pozwala na wyczyszczenie podłogi o dużej powierzchni przed koniecznością ponownego napełnienia.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia mogą spełniać również inne funkcje takie, jak woskowanie, polerowanie, czy osuszanie. Wtedy jednak sprzęt ten może być zdecydowanie większy, ponieważ konieczne jest umieszczenie w jego wnętrzu nie tylko dodatkowych podzespołów, ale także zbiorników. Elementy te zabierają miejsce, dlatego należy liczyć się z dużymi wymiarami.

 

Zasada działania szorowarki


Działanie maszyny opiera się w znacznej mierze na ruchu obrotowym szczotki lub szczotek umieszczonych bezpośrednio przy podłodze. Szorowarka wprawiana jest w ruch przy pomocy ludzkich mięśni, jednak utrzymanie urządzenia na odpowiednim torze jest trudniejsze tylko w przypadku początkujących pracowników. Im dłużej popracują oni ze sprzętem, tym większego doświadczenia nabierają i praca staje się łatwiejsza.

Przed uruchomieniem podzespołów czyszczących szorowarki niezbędna jest regulacja gryfu. Dokonuje się tego przy użyciu wygodnego systemu, ale należy pamiętać o kilku aspektach. Pierwszym jest fakt, że operator zarówno podczas przygotowań, jak i pracy powinien stać prosto. Gryf musi znajdować się na wysokości dłoni, aby osoba sprzątająca mogła zastosować pewny chwyt. Jest to niezwykle ważne przy manewrowaniu. Teraz przyszedł czas na uruchomienie silnika maszyny i ustawienie szczotek. Przesuń gryf w dół, następnie delikatnie w górę, dzięki czemu szczotki się uruchomią i będziesz mógł rozpocząć pracę.

 

Jest jeszcze jeden fakt, o którym nie napisaliśmy wcześniej, ale jest niezwykle istotny podczas przygotowań do pracy z szorowarką – napełnienie zbiorników wodą i detergentami. Dokonuje się tego w przypadku, kiedy wspomniane płyny zostaną wykorzystane, dlatego zadanie to jest zależne od aktualnej sytuacji. Pamiętaj jednak, aby użyć odpowiednich płynów czyszczących, przeznaczonych do stosowania z danym typem podłogi i urządzenia, ponieważ zastosowanie niewłaściwych detergentów może zakończyć się w nieoczekiwany sposób.

 

Szorowarki – czy warto mieć je w swojej firmie?


Faktem jest, że mycie podłóg w firmach przy użyciu klasycznego mopa i wiadra z wodą powoli odchodzi do lamusa. Coraz częściej nawet w polskich przedsiębiorstwach możemy spotkać ekipy wykorzystujące właśnie szorowarki. Za zakupem sprzętu tego typ przemawia, przede wszystkim fakt, że sprzątanie przy ich pomocy zajmuje o wiele mniej czasu. Ponadto osoba pracująca nie męczy się tak mocno, jak w przypadku tradycyjnego sprzątania. Szorowarka wyposażona jest w specjalne kółka i inne podzespoły ułatwiające ruch, dlatego manewrowanie odbywa się płynnie.

Szorowarki, zwłaszcza nowocześniejsze oferują jeszcze jedną, istotną zaletę – wykorzystując je w firmie, oszczędzamy. Zbiorniki na wodę lub detergent uzupełniamy raz w ilości wystarczającej na wyczyszczenie podłogi o bardzo dużej powierzchni. W rzeczywistości jednak może okazać się, że płyny wystarczą na kilka czyszczeń, dlatego nie musimy za każdym razem zużywać nowych środków czystości.

 

Szorowarki do posadzek to urządzenia niezbędne w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie. Pozwalają na utrzymanie w czystości podłóg przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy i środków finansowych. Ponadto ich obsługa nie jest skomplikowana, dlatego czyścić podłogę przy użyciu szorowarki może każdy. Sprawdź ofertę i parametry techniczne wybranych urządzeń na https://www.kaercher.com/pl/professional/szorowarki-automatyczne.html.

 

Źródła:

https://bonus-czystosc.pl/blog/szorowarki-a-maszyny-czyszczace
http://slaskie.naszemiasto.pl/artykul/szorowarka-co-to-takiego,4242679,art,t,id,tm.html
http://www.narzedziownia.org/artykuly,77637,1,Automatyczne_szorowarki_do_posadzek__prosty_sposob_na_porzadek_w_twojej_firmie

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat