Szkoła Podstawowa z Woli Krzysztoporskiej III w kraju

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 grudnia 20171 2884
Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Woli Krzysztoporskiej w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

Ładuję galerię...

1 – 2 grudnia w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”- programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Zapaśniczego. Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach: walka o szarfę, walka o piłkę i przeciąganie liny.

 

Szkoła Podstawowa im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej w grupie pokonała Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Dębickich Saperów z Dębicy 10:6 oraz Szkołę Podstawową nr 41 im. Józefa Wieczorka z Rudy Śląskiej 13:3. W półfinale szkoła z Woli Krzysztoporskiej musiała uznać wyższość Szkoły Podstawowej nr 342 z Warszawy, z którą przegrała 5:12 i ostatecznie zajęła III miejsce.

 

W finale w Warszawie wystąpiło 12 szkół podstawowych. W programie MSiT i PZZ „Zapasy sportem wszystkich dzieci” uczestniczy prawie 100 szkół w całej Polsce.

 

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej prowadzi trener Tomasz Woźniak.


Najlepsze szkoły finału:

I miejsce - Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie;

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 im Bolesława Chrobrego w Żarach;

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej;

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 68 w Poznaniu.

Po rywalizacji sportowej dzieci zwiedziły Łazienki Królewskie, Muzeum Sportu i Stare Miasto w Warszawie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
abc ~abc (Gość)07.12.2017 20:55

brawo SP Wola Krzysztoporska

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat