Subiektywne podsumowanie roku

ePiotrkowKraj Sobota, 30 grudnia 201728 3316
Koniec roku to zawsze okazja do podsumowań. Dziennikarze, publicyści, politycy, sportowcy itd itp wybierają najważniejsze wydarzenia, które ich zdaniem zapisały się w pamięci ludzi. Takie małe resume zrobiliśmy i my...
fot.pixabay.com

KRAJ

W wakacje przez Polskę przelała się fala protestów, w związku z proponowanymi przez PiS zmianami w sądownictwie. Prezydent Andrzej Duda zdecydował się zawetować dwie z trzech ustaw. Potem jednak złożył swoje projekty, które po zmianach dokonanych w parlamencie, podpisał pod koniec roku.

Od września wiele mówiono o rekonstrukcji rządu. Zapowiedziała to premier Beata Szydło. Skończyło się na ... zmianie prezesa Rady Ministrów. Na czele gabinetu stanął Mateusz Morawiecki. Pisano także o możliwej dymisji posła okręgu piotrkowskiego, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Ale wydaje się, że jego pozycja nawet po styczniowej rekonstrukcji będzie niezagrożona.

 

REGION (B. WOJ. PIOTRKOWSKIE)

W kwietniu kilkunastu pracowników kopalni w Bełchatowie straciło pracę w trybie dyscyplinarnym. Powód? Na ich służbowych komputerach znaleziono... pliki z pornografią.

We wrześniu pod Bełchatowem odbył się kolejny Red Bull 111 Megawatt. Już po raz czwarty zjechali się tam miłosnicy brudnego sportu z całego świata.

29 września w Radomsku i Piotrkowie odbył się I Ogólnopolski Zlot Miłośników Serialu "07 zgłoś się". Na spotkania z fanami filmu przyjechali Bronisław Cieślak (por. Borewicz) i Jerzy Rogalski (por. Jaszczuk).

5 milionów 815 tysięcy 561 złotych i 60 groszy wygrał w listopadzie mieszkaniec Radomska w nowej grze Eurojackpot.

W grudniu oddano do użytku halę lodową w Tomaszowie Mazowieckim. To pierwszy tego typu obiekt w kraju, może dlatego miasto nad 5 rzekami odwiedził prezydent Andrzej Duda.

 

PIOTRKÓW I POWIAT PIOTRKOWSKI

Przez cały rok piotrkowianie obchodzili 800-lecie swojego miasta. Wiele się działo...

W styczniu o Piotrkowie i okolicach było głośno za sprawą karambolu, do którego doszło na A1. Uczestniczyło w nim aż 75 samochodów. Niestety jedna osoba zginęła.

W lutym kręcono zdjęcia do "Listów do M3". Film  z Piotrkowem w tle można było zobaczyć w listopadzie.

W marcu w Piotrkowie odbyły się Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. W trybunalskim grodzie gościli prezydenci Andrzej Duda i Janos Ader. Na zakończenie olbrzymia atrakcja dla melomanów. Przed piotrkowską publicznością zaprezentował się legendarny węgierski zespół OMEGA.

AKS Wrestling Team został pierwszym mistrzem Polski PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej.

W sierpniu dwóch zawodników AKS WT zostało wicemistrzami świata: Mateusz Bernatek i Magomedmurad Gadzhiev (który wcześniej zdobył też srebro ME)

Pod koniec roku ruszyła budowa nowej mediateki od początku krytykowanej przez miejską opozycję.

Przez cały rok trwała dyskusja dotycząca przychodni przy Dmowskiego w Piotrkowie. Pojawił się też spór między miastem a powiatem ze szpitalem przy Roosevelta w tle.

 

A zdaniem Państwa jakie wydarzenia w 2017 roku były najważniejsze?

 


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga31.12.2017 13:14

Mnie ucieszyło to że rząd poobcinał bajecznie wysokie emerytury ub-ekom , teraz kolej na służbowe mieszkania które eksploatują . Muszą je oddać .

710


loko ~loko (Gość)01.01.2018 11:17

Polecam w wolnej chwili zajrzeć na stronę długi info, a można zobaczyć który piotrkowski biznesmen zakończył roczek na minusie :D

31


to jest hit ~to jest hit (Gość)31.12.2017 12:43

Wójt gminy Sulejów przegrał sprawę karną o nielegalne prowadzenie kopalni na Wapiennikach.

63


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)31.12.2017 19:10

Cytuję:
Takie małe resume zrobiliśmy i my...


Zapomnieliście w tym "resume" wspomnieć, że w 2017 roku cenzura na portalu ePiotrkow osiągnęła nowy wyższy poziom. A było to wydarzenie poniekąd przełomowe, bo nie da się ukryć, że na portalu od tamtej pory coś się wyraźnie zmieniło.

100


cynik ~cynik (Gość)31.12.2017 07:16

cyt..."Pojawił się też spór między miastem a powiatem ze szpitalem przy Roosevelta w tle" Ten "spór" istniał od zawsze. Skończy się pewnie tym ,że zostanie zamknięty na amen ,albo przejdzie w ręce prywatne. Może jeszcze zyskać patrona jakże modnego dzisiaj i wtedy nie wypada żeby niszczał. Na pewno nie będzie będzie to mister R. bo jest u nas nie kochany przeciwnie niż za wielką wodą.Ale kasa się może znajdzie. Co do opieki w naszym "bardzo starym mieście" /gdzie jednak do Rzymu/ to wpadłem po poradę lekarską do przychodni przy Próchnika przed świętami i natychmiast wypadłem ,gdyż takiego tłoku nie ma nawet w Fokusie przed promocjami...i o dziwo widok ten mnie "uzdrowił...

61


ziwz ~ziwz (Gość)31.12.2017 14:45

https://img.joemonster.org/mg/albums/new/171229/02_zyczymy_wszystkim_bojownikom.jpg

52


97-300 97-300ranga31.12.2017 13:28

Ile Budka się nagada, ile Wielgus pizzy zjada , ile Bolek nadonosił , ile Nitras napodnosił , Ile Pteru kasy stracił , ile Soros im zapłacił , ile Tomasz Lis zbanował , ile Donek afer schował , ile w KODzie jest tłumoków , tyle Szczęścia w Nowym Roku !

410


gość ~gość (Gość)31.12.2017 09:13

Nic się nie działo jak co roku co to za 800lecie gminy miały lepsze imprezy niż Piotk

62


gość ~gość (Gość)31.12.2017 09:10

Nic

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat