Spowodował kolizję, oszukał tachograf

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 22 stycznia 201824 28388
Do kolizji drogowej z udziałem ciężarówki doszło na drodze krajowej nr 91 w powiecie piotrkowskim. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci postanowili wezwać inspektorów transportu drogowego, kontrola tachografu w samochodzie wykazała, że kierowca od 4 dni… odpoczywa.
materiały: WITD Łódź

Na prośbę policji z Piotrkowa inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi (z Oddziału terenowego w Piotrkowie Trybunalskim) pobrali dane z tachografu ciężarówki. Okazało się, że w samochodzie od 13 stycznia do czasu zdarzenia (17 stycznia) w tachografie cyfrowym rejestruje się… odpoczynek. Ponadto kierowca nie posiadał przy sobie karty kierowcy. - W trakcie próby ustalenia okoliczności zdarzenia, kierowca z rozbrajającą szczerością zeznał, że zapomniał zabrać kartę kierowcy i położył magnes na czujniku ruchu zainstalowanym w skrzyni biegów, aby w tachografie rejestrował się odpoczynek - relacjonują pracownicy Inspektoratu. - Przyznał się tym samym do nieposiadania wymaganych dokumentów i świadomej manipulacji urządzeniem rejestrującym.

 

W trakcie kontroli kierowca przekazał swój magnes inspektorom, którzy zabezpieczyli go jako dowód w sprawie. Na kierowcę nałożono mandaty karne, natomiast w stosunku do przedsiębiorcy odpowiedzialnego za przewóz wszczęto postępowanie administracyjne. Po zakończeniu czynności przez inspektorów ITD i policjantów, pojazd usunięto na parking strzeżony, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

(źródło: witd.lodz.pl) 


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.01.2018 08:20

Przyczepiliscie się do kierowców ciężarówek a co z idiotami samochodow osobowych ktorzy swoim zachowaniem na drodze powodują wypadki albo do nich prowokują ile się słyszy ze jechał kilku set kilometrów odcinek drogi w czasie o połowę krutszy bo jechał o wiele więcej niż można było ze przy tym lamal wszystkie przepisy jakie były później się przy piwie przy wódce przechwala kolegom rodzinie jaki z niego super rajdowiec bo lnaczej tego nie można nazwać i wtedy go wszyscy chwala jaki jesteś dobry

45


gość ~gość (Gość)22.01.2018 21:11

Większe kary za magnes, utrata uprawnień zarówno dla kierowcy jak i firmy.

72


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.01.2018 21:36

A niejaki Ziobro z rozbrajającą szczerością, wykańcza za pośrednictwem swoich podwładnych, klinikę kardiologiczną i prof. Dudka, mając wszystko i wszystkich w życi, nawet prawo i sprawiedliwość, z niejakim prezesem na czele, i to trwa tylko dwanaście lat. Wszystko za naszą, obywatelską kasę.

610


Dość ryku i wycia tych KLAMOTÓW ~Dość ryku i wycia tych KLAMOTÓW (Gość)23.01.2018 00:42

Niech się wreszcie ktoś za te KLAMOTY weźmie bo ryk,hałas i wycie opon jest już nie do zniesienia o pękających murach nie wspomnę! Jaśnie wielmożna dyrekcja ma mieszkańców w D...! Normy hałasu wielokrotnie przekroczone ale zwala się winę na kierowców bo nie przestrzegają ograniczeń, to pytam się od czego wy tam jesteście? Nie potraficie nawet skutecznie spowolnić ruchu co przełożyłoby się na mniejszy hałas ale za to bezmyślnie zezwalacie na stawianie ekranów w szczerym polu i "viatoli" gdzie tylko się lepsza droga pojawi! I niech nikt nie mówi że "trzeba było się tam nie budować" bo większość domów stoi tutaj ponad 40 i więcej!

100


Antoś ~Antoś (Gość)22.01.2018 21:18

Tiry na tory .

82


gość ~gość (Gość)22.01.2018 20:57

Mało brakowało a doszłoby do tragedii

41


takijeden ~takijeden (Gość)22.01.2018 19:26

Jeszcze są za małe kary?

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat