Śmieci składują na klatce schodowej

Tydzień Trybunalski Sobota, 11 sierpnia 201816 8785
Brud, resztki jedzenia, puste butelki i smród nie do zniesienia – życie w kamienicy przy ul. Sieradzkiej na Starym Mieście to nie bajka. Lokatorzy mają problem ze śmieciami, odpady muszą bowiem wyrzucać na… klatkę schodową.

Ładuję galerię...

Sprawę zgłosił nam jeden z lokatorów kamienicy na Starym Mieście, bo – jak sam mówi – mieszkańcy budynku sami nie są w stanie sobie poradzić z śmierdzącym problemem. – Wchodząc do kamienicy, w której mieszkam pierwsze co widzę to sterta śmieci i odstraszający fetor – mówi piotrkowianin. - Wcześniej mieliśmy podwórko, gdzie można było swobodnie zostawić worki, ale od kiedy przestrzeń została zmieniona w ogródek restauracji, wszystkie odpady musimy wyrzucać do kontenerów, które znajdują się tuż za drzwiami do klatki. Z początku nie stanowiło to dla nas większego problemu, bo śmieci nie było aż tak dużo. Jednak od kiedy pojawił się tu lokal gastronomiczny, liczba odpadów jest ogromna, dziennie dodatkowo mamy po dwa, trzy nowe worki. Są one umieszczane praktycznie przy samym wejściu do budynku, przez co często mamy problem z dostaniem się do mieszkań. Nie muszę chyba wspominać o zapachu, który unosi się w całej kamienicy. Tym bardziej teraz, kiedy temperatury są tak wysokie i to wszystko gnije. Staramy się co jakiś czas otwierać drzwi, żeby zapach chociaż trochę się ulotnił.


Kolejny problem, co oczywiste w takich warunkach, to robactwo. Poza tym, że muchy i pszczoły fruwają po całej klatce schodowej, to owady wlatują do mieszkań. - Sam dziennie zabijam około 30 much. Śmieci oczywiście są odbierane, ale zdecydowanie za rzadko – dodaje nasz rozmówca.


Mieszkańcy zgłaszali problem strażnikom miejskim i pracownikom sanepidu, próbowali kontaktować się także z administracją budynku, jednak na razie nic się nie zmieniło. Dostawiono jedynie dodatkowy kontener. - To nic nie pomogło, ponieważ liczba worków w dalszym ciągu jest za duża – dodaje lokator.


Z informacji, które uzyskaliśmy od właściciela lokalu gastronomicznego mieszczącego się pod tym adresem wynika, że 1 sierpnia została podpisana nowa umowa na wywóz śmieci. Mają pojawić się większe kontenery, które opróżniane będą 2 razy częściej.


Choć próbowaliśmy skontaktować się z właścicielem kamienicy przy Sieradzkiej, komentarza w sprawie śmieci na klatce schodowej nie udało nam się uzyskać.


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lol ~lol (Gość)11.08.2018 09:36

Właściciel lokalu gastronomicznego niech składuje sobie śmieci w swoim ogródku, co na pewno przyciągnie mu klientów.

170


gość ~gość (Gość)11.08.2018 11:39

To niechce im sie wyjść na zewnątrz z tymi śmieciami?No to program 500+ działa..Tak nabomblowani że tylko do klatki majom siły dojść.

214


prawnik ~prawnik (Gość)12.08.2018 13:18


Rozporządzenie r.w.t. stanowi w § 23 "Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi (...)". Lokatorzy powinni zawiadomić o zaistniałej sytuacji prokuraturę.

40


Mieskana ~Mieskana (Gość)12.08.2018 11:56

Na Rynku nakaz aby wszystkie parasole były takie same a już ww bocznych ulicach zgoda na gumowe straszaki jest, przedziwne, koszmarnie to wygląda

20


gość ~gość (Gość)11.08.2018 23:50

Co ma 500+ do śmieci skoro ludzie sami twierdzą że wcześniej mieli kontenery mną podwórzu a teraz na klatce .Bo ważniejszy jest ogródek do tego hałasy do późnego wieczora nie idzie wytrzymać .Nikt nie mówi żeby nie siedzieć ale nawet okna nie można otworzyć bo tak głośno .Nie wspomnę już o oświetleniu które wiszą światełka jak bąbki na choince .I pozdrawiam laskę która jak się śmieje to to jak koza

30


gość ~gość (Gość)11.08.2018 18:49

A jednak w państwie prawa jest niezły burdel. Pewnie to wina KONSTYTUCJI. Trzeba "ubrać" więcej pomników. A tak serio to śmieci wystawiać w kominiarce na chodnik. Wtedy "czarnuszki" zjawią się sami natychmiast bez żadnych zgłoszeń.

34


rolnik z warszawy ~rolnik z warszawy (Gość)11.08.2018 15:47

ale kogo to interesuje gdzie leżą cudze śmieci

05


q ~q (Gość)11.08.2018 13:13

śmieci na tory

52


obserwator ~obserwator (Gość)11.08.2018 07:23

Cóż, sanepid do kasacji!!!! A kto to dał pozwolenie na składowanie śmieci na klatce schodowej!
Przecież to jest zabronione!. Śmieci mogą być składowane chyba co najmniej 10 m od budynku. Jeśli sanepid nic nie zrobił w tej sprawie i straż miejska też nic, to proszę to zgłosić do prokuratury. To absolutnie niedopuszczalne, żeby śmieci składowane były na klatce schodowej.

140


gość ~gość (Gość)11.08.2018 09:08

Przecież ten ogródek jest na ulicy

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat