Skrzyżowanie Michałowska/Rolnicza wymaga korekty

ePiotrkow Piątek, 02 października 201534 4934
- Na skrzyżowaniu ul. Rolniczej i Michałowskiej w Piotrkowie postawiono krawężniki. Problem w tym, że są one umieszczone zbyt wąsko i pod złym kątem, a mają tamtędy jeździć autobusy MZK. Jak widać na załączonym zdjęciu raczej się nie zmieszczą. Można przeprowadzić jakiś eksperyment z udziałem autobusu – na felerne skrzyżowanie zwraca uwagę użytkownik naszego portalu.
fot. kontakt@epiotrkow.pl

Urzędnicy przyznają, że konieczna jest korekta tego skrzyżowania. - Inwestycja jest wykonana zgodnie z projektem, który powstał w okresie niekursowania autobusów w kierunku Michałowa. Gdy projekt był już zatwierdzony mieszkańcy ulicy Michałowskiej zwrócili się do prezydenta z prośbą o uruchomienie linii MZK. Prezydent przychylił się do prośby. Autobusy poruszały się wówczas przez nieprzebudowane skrzyżowanie – wyjaśnia Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.


Jak informuje Urząd Miasta, po wykonaniu prac okazało się, że należy wyłagodzić łuki skrzyżowania, aby autobusy mogły swobodnie wjechać w ulicę Michałowską. Wprowadzenie korekt na skrzyżowaniu nie będzie miało większego wpływu na ruch samochodów oraz pieszych. Jedynie przez około pół roku słup oświetleniowy, znajdujący się bezpośrednio przy skrzyżowaniu, pozostanie w dzisiejszym położeniu. Ze względu, że znajdzie się na trasie ścieżki rowerowej zostanie odpowiednio oznakowany dla celów bezpieczeństwa, a krótki fragment ścieżki wyłączony do czasu jego formalnego przeniesienia. - Jest to wspólne stanowisko wypracowane podczas spotkania u wiceprezydenta Adama Karzewnika pomiędzy miastem, zarządem dróg, PINB, Miejskim Zakładem Komunikacyjnym, piotrkowskimi wodociągami i wykonawcą - informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Obecnie miasto jest w trakcie odbioru technicznego całej inwestycji. Czeka na wydanie przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego pozwolenia na użytkowanie umożliwiające otwarcie ulicy dla ruchu pojazdów. Ulica Rolnicza jest przebudowywana od września 2014 roku. Co weszło w zakres inwestycji? Wybudowano kanalizację deszczową, przebudowano przyłącza wodociągowe, sanitarne, postawiono nowe oświetlenie ledowe. Następnie ułożono krawężniki, chodnik z kostki betonowej, ścieżkę rowerową oraz wylano warstwy asfaltu.

 

Samochody mają przejechać nowo wyremontowaną jezdnią pod koniec października.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga24.10.2015 18:24

I jeszcze zdjęcie zrobione podczas kładzenia asfaltu na tym skrzyżowaniu w czasie opadów śniegu, 12.10.2015 o godz. 12:31:
http://iv.pl/images/89328723541574678951.jpg
Operator walca coś tam mruczał pod wąsami.
"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków! Całym sercem!"

51


Piotrkowianin Piotrkowianinranga12.10.2015 16:45

Dziś po godz. 12, przy padającym śniegu i temperaturze 0 stopni kładziono tam asfalt.
To chyba nie są najlepsze warunki dla tego rodzaju prac?
Ale co tam - piotrkowianie i tak za to zapłacą.

61


Piotrkowianin Piotrkowianinranga23.10.2015 21:26

News ze strony UM: http://piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/rolnicza-otwieramy-w-poniedzialek

Cytuję:
- Wyłagodzono także łuki skrzyżowania z ulicą Michałowską, aby autobusy MZK swobodnie w nią wjechały – zaznacza dyrektor Majczyna, i dodaje.
- Mieszkańców pewnie zastanawiał będzie około 30 metrowy odcinek ulicy Rolniczej, tuż przy torach, pozbawiony dwustronnego chodnika. Jednak są to już tereny PKP, których nie mogliśmy objąć pracami – tłumaczy.
Miasto prowadzi rozmowy, po których zawrze porozumienie z PKP określające obowiązki stron oraz możliwości techniczne tego terenu, umożliwiające wykonanie brakujących fragmentów chodników.

Oczywiście nie dało się przeprowadzić tych rozmów np. rok temu, aby podczas tegorocznego remontu zrobić go już kompleksowo? Ręce i cycki opadają!
A początek ul. Rolniczej też jakoś dziwnie wyremontowano - bez skrzyżowania z ul. Spacerową:
http://iv.pl/images/36709704928348460730.jpg

40


Piotrkowianin Piotrkowianinranga19.10.2015 22:04

Taka dzisiejsza fotka ww. skrzyżowania już po korekcie:
http://iv.pl/images/41217040984088533183.jpg
Nie można tak było zrobić od razu?
Nie rozumiem tylko, dlaczego na warstwie ścieralnej ul. Michałowskiej widać łączenie.
2.10.2015 na fragmencie ul. Michałowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Rolniczą położona była warstwa wiążąca, brakowało ścieralnej:
http://iv.pl/images/42727580194328432316.jpg
Uważam więc, że błędem w sztuce było kładzenie tam warstwy ścieralnej przed korektą krawężników.

50


tutaj tutajranga02.10.2015 16:12

"Jest to wspólne stanowisko wypracowane podczas spotkania u wiceprezydenta Adama Karzewnika pomiędzy miastem, zarządem dróg, PINB, Miejskim Zakładem Komunikacyjnym, piotrkowskimi wodociągami i wykonawcą - informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta."
Jeżeli trzeba "wypracowywać" stanowisko w oczywistej sprawie, to boję się pomyśleć, jacy fachowcy byliby potrzebni, jeżeli przesoliłabym zupę.
Nikt nad niczym nie panuje: oto apokalipsa.
Poza tym - jeżeli ktoś coś spieprzy, tym lepiej. Nie oglądaliście "Misia"? Ich stać na koniak. Podwójny.
Ty zdychaj, bo albo jesteś głupi, albo nieprzekupny. Co, zresztą, na jedno wychodzi.

100


ZŁA ~ZŁA (Gość)02.10.2015 06:09

Słów brak,jak u nas myślą projektanci a pieniążki biorą i to jakie i za korektę dodatkowo wezmą.Może zaczęliby używać mózgu i wyobraźni.

133


xdxd ~xdxd (Gość)03.10.2015 11:35

Wiesiek, prezes peuku chyba sie wnerwił :) hue

50


colo ~colo (Gość)03.10.2015 07:29

A może by ktoś się przyjrzał jak funkcjonuje skrzyżowanie ulic Dmowskiego, Żelaznej i Armii Krajowej. Trochę jest więcej miejsca na rondo niż na Kostromskiej i Polnej.

60


ZŁA ~ZŁA (Gość)02.10.2015 14:14

Do 'dobrego gościa' - gdzie jest Michałowska a początek Rolniczej?Tutaj chodzi raczej o bezpieczny wjazd w Rolniczą od Spacerowej.Ty umieć rozumieć proste rzeczy?

24


mom ~mom (Gość)02.10.2015 13:21

Dlaczego architektura z Szefem Jan....... jakimś tam wydała zezwolenie - decyzję na wykonanie takiego bubla. Wszystkie drogi/ulice Gminne, Powiatowe itd winny zachować parametry pozwalające na prowadzenie nie tylko wyselekcjonowanego ruch samochodów osobowych ! ! ! ! !. Parametrów tych mogą nie spełniać drogi wewnętrzne i w oznakowanych strefach ..........

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat