"Siedem grzechów głównych Krzysztofa Chojniaka"

ePiotrkow Wtorek, 14 maja 2013111 14135
Wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa został złożony po raz drugi. Pod inicjatywą referendalną podpisało się 17 osób.
fot. J. Kaczmarek

Wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa został złożony po raz drugi. Pod inicjatywą referendalną podpisało się 17 osób.

Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska dokument złożyła we wtorek w samo południe. Marcinowi Pampuchowi, przedstawicielowi PIO towarzyszyli m.in. byli prezydenci Piotrkowa: Andrzej Pol i Waldemar Matusewicz, a także przedsiębiorca Witold Maćkowiak i były radny Paweł Załoga. Pod inicjatywą referendalną podpisało się dwoje radnych obecnej kadencji: Katarzyna Gletkier i Tomasz Sokalski.

- Nie poddajemy się mimo pierwszego potknięcia, które przydarzyło nam się w związku z niejasną interpretacją przepisów urzędników Państwowej Komisji Wyborczej – mówił M. Pampuch. Przypomnijmy. Referendum w sprawie odwołania prezydenta miało odbyć się wiosną. Pojawiły się jednak problemy. Piotrkowskiej Inicjatywie Obywatelskiej zakwestionowano karty do zbierania podpisów. Problem dotyczył liczby nazwisk członków komitetu referendalnego, które powinny znaleźć się na karcie do zbierania podpisów.


- Trudno jest w Piotrkowie w ramach demokratycznego państwa prawa przeprowadzić referendum – kontynuował Pampuch. - Cała inicjatywa referendalna będzie odbywała się pod nadzorem przewodniczącego PKW w Warszawie. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie problemów z listami poparcia.

Tym razem PIO startuje z hasłem „7 grzechów głównych Krzysztofa Chojniaka”. - Pierwszy grzech to pycha - brak szacunku dla mieszkańców i zasad demokracji. Drugi to rozrzutność - nieracjonalne wydawanie naszych pieniędzy. Trzeci - pazerność, czyli drastyczne podwyższanie podatków miejskich. Czwarty - to chciwość na wynagrodzenia i nagrody dla kolegów Krzysztofa Chojniaka. Szósty - kumoterstwo, czyli zatrudnianie w spółkach miejskich kolegów i przyjaciół. Siódmy grzech to lenistwo - zwiększanie zadłużenia miasta zamiast oszczędzania publicznych pieniędzy - referowało PIO.

Celowo pominięto grzech piąty. Ten bowiem wymyślić mają sami mieszkańcy miasta. Swoje propozycje mieli jednak popierający inicjatywę byli prezydenci. - Może, żeby przestał władać, a zaczął zarządzać w warunkach demokracji XXI wieku – powiedział Andrzej Pol. - Mnie z kolei najbardziej boli sposób zarządzania, który bardziej przypomina lata stalinowskie, niż młodą polską demokrację. To przykre słowa, ale jak najbardziej prawdziwe - stwierdził z kolei Waldemar Matusewicz. Witold Maćkowiak zaproponował z kolei „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. 


Wniosek o przeprowadzenie w mieście referendum został złożony w biurze podawczym magistratu. PIO poinformowało, że podpisy mieszkańców będą zbierane od środy 15 maja. Planowany termin przeprowadzenia referendum to druga połowa września. - Jeśli referendum się powiedzie, miastem zarządzać będzie komisarz. Chodzi o to, aby jak najszybciej odsunąć od władzy Krzysztofa Chojniaka – podsumował M. Pampuch.

as

***

- Łódzki oddział Stowarzyszenia Demokratycznego od początku aktywnie wspiera grupę PIO w obywatelskim sprzeciwie wobec nieumiejętnego używania władzy w samorządzie lokalnym. Sądzimy, że Piotrków Trybunalski stać na lepszego włodarza. Jesteśmy też przekonani, że pomimo wcześniejszych, licznych prób powstrzymania referendum, tym razem to my odniesiemy sukces. Wierzymy, że piotrkowianie powinni mieć prawo do oceny władzy lokalnej, bo to prezydent jest dla piotrkowian, a nie piotrkowianie dla prezydenta – powiedział Paweł Rogaliński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Demokratycznego.


Zainteresował temat?

18

19


Komentarze (111)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

t ~t (Gość)11.06.2013 09:45

Ten we fiolecie to Krzysztof Cugowski?

00


chiński fotograf chiński fotografranga07.06.2013 01:37

"Nemo" napisał(a):
prezydent za komuny


A kogo masz na myśli, że za komuny, bo ja tu na zdjęciach nie widzę takiego.

00


Gość ~Gość (Gość)05.06.2013 19:10

Jestem za odwołaniem Chojniaka, dlatego bo to nie jest mój prezydent. Dostać się do prezydenta Chojniaka w konkretnej sprawie graniczy z cudem. Otoczony jest świtą , która go chroni jak jakiegoś KRÓLA. Powiem więcej personel jest niekompetentny. Nie potrafią wyjaśnić najprostrzych informacji. odsyłają do innych instytucji. Ale cóż się dziwić - wszak kumoterstwo zakrólowało w Urzędzie Miasta. Na pewno zagłosuję za odwołaniem Chojniaka.

10


lewactwo won ~lewactwo won (Gość)21.05.2013 21:49

i wyszło szydło z worka , lewactwo i dziadostwo za tą całą akcją stało

00


eryk_klaptonow ~eryk_klaptonow (Gość)21.05.2013 21:47

To małe miasto, hermetyczna społeczność, więc każdy potencjalny kandydat jest już jakoś "namaszczony" czy na to zasłużył, czy nie. Zasadniczo trudno będzie znaleźć alternatywę w postaci świetlanej osoby, która będzie gwarantem równie świetlanej przyszłości. Jednak wobec tego co teraz, to lepsza wydaje się po prostu zmiana sama w sobie i tyle. A potem to się zobaczy... Smutna to konstatacja, nie przeczę, ale jak się ma poziom g.... powyżej ust, to wszelki inny wariant wydaje się zadowalający.

00


pwik ~pwik (Gość)21.05.2013 19:13

Nie długo ujrzycie na własne oczy jak ekipa Chojniaka pruje kasę gdzie się da.Będzie hit w MZGK,już nie długo!!!!!!!!

00


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)21.05.2013 15:53

"Czy Biedny czy Bogaty...od śmierci się nie wykupimy"

00


Bleki Blekiranga21.05.2013 07:12

A jak Chojniak przed wyborami ogłosi, że już nie będzie startował - bo z jednej strony już się nachapał, i zdrowie już nie to - to wtedy ci z obrazka skoczą sobie do gardła.

00


Nemo ~Nemo (Gość)20.05.2013 13:25

No to teraz jest jazda - prezydent po wyroku, prezydent za komuny, przedsiębiorcy z Piotrkowa (he-he)człowiek cienia - lalkarz i wędliny, do tego dwoje radnych ze stajni lalkarza. To są ci, którzy mają rządzić lepiej??? Ludzie opamiętajcie się.

00


zenek ~zenek (Gość)20.05.2013 12:09

"97300" napisał(a):

Z twojej wypowiedzi 97-300 wynika ,że obecni włodarze dorwali się do władzy i kręcą lody?? Tak??
Bo skoro ewentualnych następców o to oskarżasz to znaczy , że ci "kręcą lody"??

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat