Ruszył proces w sprawie hali balonowej

ePiotrkow Czwartek, 20 lutego 201420 7181
20 lutego przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie przetargu na zakup hali balonowej.

Na ławie oskarżonych zasiadają Leszek Heinzel (dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie) oraz Grzegorz Ż. (pracownik Ośrodka). Obaj usłyszeli zarzuty z art. 231 paragraf 1 i 2 Kodeksu karnego, czyli tzw. nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Za przestępstwo to przewidziana jest kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wg prokuratury (która czynności prowadziła blisko 2 lata) przetarg na zakup hali balonowej przez OSiR był ustawiony. Dziś w sprawie przesłuchano pierwszych świadków.

- O zakup hali balonowej OSiR starał się jeszcze kiedy ja nie byłem dyrektorem. Były dwa przetargi, które się nie udały, bo nikt się do nich nie zgłosił. Będąc już dyrektorem corocznie składałem propozycje do budżetu OSiR-u, chcąc zakupić halę balonową bądź inną, która zaspokoiłaby oczekiwania tenisistów. Połowicznym rozwiązaniem była dzierżawa kortów prowadzona przez podmiot zewnętrzny. W momencie, kiedy dzierżawca wystąpił o rozwiązanie umowy, powstała luka, którą należało zapełnić. Kiedy pojawiła się szansa na dodatkowe środki w roku budżetowym, podjąłem działania mające na celu zakup na własność dla OSiR-u hali dla tenisistów – mówił dziś przed Sądem Leszek Heinzel.

Grzegorz Ż. z kolei na razie odmówił składania wyjaśnień, powiedział jedynie: - Wszystkie czynności związane z tym zamówieniem wykonałem najlepiej jak potrafiłem, z zachowaniem rzetelności i staranności.

Dziś w charakterze świadków przesłuchani zostali Bogdan Munik – sekretarz miasta, Sebastian Żerek (były radny, były wspólnik spółki Tennis Group, która wygrała przetarg na dostawę hali balonowej) oraz Piotr Karwulewicz (wspólnik Sebastiana Żerka).

Kolejna rozprawa odbędzie się 25 lutego. 19 marca przesłuchany zostanie w charakterze świadka Dariusz Dzwonnik.


Przypominamy
Grzegorz Ż. - przewodniczący komisji przetargowej zarzuty (niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień) usłyszał 11 września 2013 roku. Jako funkcjonariusz publiczny, kierownik i gospodarz obiektu sportowego będącego gminną jednostką budżetową miasta, pełniąc przy tym funkcję przewodniczącego komisji przetargowej, miał przekroczyć swoje uprawnienia i nie dopełnić obowiązków urzędniczych poprzez przygotowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia, preferując jeden podmiot gospodarczy - spółkę Tennis Group, uniemożliwiając innym podmiotom wzięcie udziału w przetargu.

Wcześniej, bo 20 sierpnia 2013 roku, zarzut niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień usłyszał Leszek Heinzel - osoba odpowiedzialna za całokształt działań Ośrodka, m.in. za prowadzenie prawidłowej gospodarki finansowej
Udziałowcem spółki, która wygrała przetarg na dostawę hali dla OSiR-u był ojciec Sebastiana Żerka (radnego, który zasilił w Radzie Miasta szeregi prezydenckiej koalicji).
Jak ustaliła prokuratura, były dokładnie określone parametry techniczne, czyli parametry drzwi wejściowych, systemu awaryjnego, drzwi awaryjnych, powłoki i to, że miała być to hala dwuwarstwowa. Przetargiem zainteresowany był też Grimar (spółka występuje w procesie w charakterze pokrzywdzonego), firma zaprezentowała trójwarstwową halę balonową, bardziej stabilną, mocną, długotrwałą i tańszą w eksploatacji, jednak dane techniczne specyfikacji przetargowej uniemożliwiały jej wzięcie udziału w przetargu. Ponadto przetarg rozstrzygnięto na korzyść spółki Tennis Group bez wymaganych dokumentów - potwierdzających m.in. prawo własności hali oraz datę jej produkcji.


Zainteresował temat?

8

6


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ONR ~ONR (Gość)06.05.2014 20:01

Panie leszku! ONR jest z panem.

02


NARODOWIEC ~NARODOWIEC (Gość)06.05.2014 19:59

spokojnie przyjdzie niedługo nowe pokolenie, które uczciwych ludzi nagrodzi a takich starych zdziadziałych zboczeńców co takie komentarze wypisują...pozamyka mordy.Co wy swoich domów nie macie? Swoich żon? Do kościoła modlić się o zbawienie by się przydało.
POLICYJNA PROWOKACJA!!!
POLICYJNA PROWOKACJA!!!
POLICYJNA PROWOKACJA!!!
PANI POseł Zdradziszewska nadchodzimy!!!!

11


m. ~m. (Gość)15.03.2014 18:33

To dziedziczna wada, jeśli chodzi o brak krawatu.

22


piotrko... ~piotrko... (Gość)21.02.2014 23:13

miasto chciało kupić balon wcześniej. ale tak zagrało że firma musiała sprzedać. za 150 tyś miniej. o tym nikt nie mówi

34


wolny czlowiek ~wolny czlowiek (Gość)21.02.2014 20:54

Panie Chojniak przyznaj się i powiedz kto kazal kupić. Każdy wie , że kierownik jednostki akceptuje wydatki - w tym przypadku był to gest za glos w Radzie Miasta.

53


janusz ~janusz (Gość)21.02.2014 20:48

P..........anin - a co ma zrobic osoba która nie posiada garnituru...a ma rozprawe w sądzie ? ...musi sobie zakupić specjalnie na te okazję ? bo przecież według Ciebie tak należy sie pokazywać w sądzie. :)

52


violetta tenisistka ~violetta tenisistka (Gość)21.02.2014 20:00

Panie anin Dlaczego sie czepiasz ludzi co Ci się nie podoba ubiór czy człowiek. Przecież tu chodzi o nasze pieniądze a nie o wizerunek dyr.

04


vv ~vv (Gość)21.02.2014 19:42

Mam kilka pytań - czy sąd wydał już prawomocny wyrok? Z tego co wiem, to nie. Więc po co te komentarze? Wy już ich skazaliscie, ale czy nie wydaje wam się, że to postępowanie prowadzone przez prokuraturę nie trwało za dlugo? Czy tu nie pojawiają się konkretne wątpliwości?

23


Marek Krzyżak Marek Krzyżakranga21.02.2014 18:01

Panie dyr. Heinzel. Ten garnitur to pasuje raczej na zabawę sylwestrową, a nie do sądu. Jako przedstawiciel administracji publicznej powinieneś Pan wiedzieć jak należy się ubrać. Poza tym krawat też wypadałoby założyć. Chociaż i tak widać dużą poprawę w Pana wizerunku. Przecież mogłeś Pan założyć t-shirt i adidaski.

25


tenisista ~tenisista (Gość)21.02.2014 11:40

A już nasza prokuratura chciała sprawę umorzyć. Gdyby nie sąd tak by się stało. Ktoś na 3 Maja powinien się mocno wstydzić.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat