Rozprza: Prezentowali tradycje regionalne

Tydzień Trybunalski Niedziela, 24 kwietnia 20112 2350
W gminie Rozprza dało się odczuć atmosferę Wielkanocy. W klimat świątecznych przygotowań wprowadzili mieszkańców gminy uczniowie Szkoły Podstawowej w Straszowie, prezentując bogactwo tradycji wielkanocnych podczas odbywającego się tam cyklicznie święta “Nasza wieś, nasz region”.

Dumni z tego, że kultywują tradycje ludowe i pamiętają o znaczeniu, jakie przykładała do nich patronka szkoły, Zofia Grzybowska, zaprezentowali program artystyczny przybliżający najstarsze polskie zwyczaje wielkanocne. Scenki rodzajowe z udziałem dzieci przepełnione symbolami, bogata scenografia i ludowe stroje przywiodły wspomnienia z dzieciństwa nieco starszej publiczności, wywołując tym szczery uśmiech.

Było nastrojowo, świątecznie, kolorowo, a na koniec nawet dyngusowo. Podczas tej przedświątecznej uroczystości obecni byli: sekretarz gminy Bożena Nagrodzka, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Gemel, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Edyta Łukasik, radne Rady Gminy Elżbieta Piątek i Małgorzata Nowakowska, proboszczowie parafii w Rozprzy i Milejowie - ksiądz Wiesław Płomiński i Piotr Szubski oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy.

Aby w pełni poczuć atmosferę świąt, można również było zaopatrzyć się w wyjątkowe, bo wykonane przez uczniów ozdoby wielkanocne - palmy, baranki, koguciki i pisanki zaprezentowane podczas kiermaszu, z którego dochód przeznaczony został na zakup zabawek i pomocy naukowych do klas “0”.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sceptyk ~sceptyk (Gość)25.04.2011 09:40

Byli swoi "szczelni" ....

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)24.04.2011 13:22

Witka nie było. Skandal!!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat