Radny pyta mieszkańców o mediatekę

ePiotrkow Czwartek, 21 września 2017188 8208
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.

Ładuję galerię...

Tomasz Sokalski, sondowanie mieszkańców Piotrkowa rozpoczął w środę po południu vis-à-vis Urzędu Miasta. Jak sam twierdzi, zapytał sporo osób - Moją ankietę podpisało ponad 50 osób. Zdecydowana większość opowiedziała się przeciw budowie – powiedział radny. - Pytam mieszkańców o to, czy chcą tak drogiej budowy, a wyniki chciałbym przekazać na najbliższej sesji Rady Miasta. Mam plan by zapytać kilka tysięcy osób - dodał radny.

 

Tomasz Sokalski zaprzeczył także jakoby był to początek jego samorządowej kampanii wyborczej. Zapowiedział również że ankiety będą przeprowadzane w innych punktach Piotrkowa. Nie zdradził jednak kto i gdzie będzie je przeprowadzał.

 

 


Zainteresował temat?

13

7


Komentarze (188)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)23.09.2017 21:24

Panie prezydencie brawo :)))

30


jimbim jimbimranga23.09.2017 17:57

ktoś już to napisał i ja się powtórzę; mediateka tak, ale nie na kredyt, wszystko można, dopłacić do jakiegoś finansowania mniej lub więcej kasy ale całość w kredycie absolutnie.
A pan radny Sokalski, akcja po czasie i pod publikę przed wyborami aby pokazać, że jest ktoś taki w radzie miasta:)

21


99 ~99 (Gość)23.09.2017 13:16

Przepraszam kiedy w Piotrkowie poloza asfalt, wynalazek Rzymian z 1 wieku przed nasza era..??

40


okok ~okok (Gość)22.09.2017 21:56

Czy on najpierw wytłumaczył pytanym, co to jest mediateka? Czy tak od razu o 40 milionach im wyjechał.
Wszystko z tej mediateki jest w necie, wystarczy się gdzieniegdzie zalogować, czasem zapłacić 2 zł.
Ale takie akcje to głupota.

53


Witek ~Witek (Gość)21.09.2017 11:33

To logiczne każdy jest przeciw a w dodatku na kredyt widać Kneset naciska na miasto bo innego wytłumaczenia nie ma gdyż nie mogą się doczekać kiedy odbiorą synagogę

1012


m@teusz ~m@teusz (Gość)23.09.2017 09:43

Ja już się pomału przyzwyczajam z myślą że mediateka powstanie . Pewnie można by te 40 milionów przeznaczyć na coś co moim zdaniem na prawdę przyniesie zyska dla miasta np wybudowanie aquaparku z prawdziwego zdarzenia bo w mieście takiego obiektu nie ma (basen na belzackiej z jedną zjeżdżalnia się nie liczy :) ). Ale jak już ma powstać to mam tylko nadzieje że Mediateka będzie działać i funkcjonować w całość przez cały czas i że będzie na nią stać każdego mieszkańca (no dobra większość) a nie tylko tych z wyższych sfer. Mam nadzieje że nie będzie jak z "starym aresztem " gdzie gdyby nie biedronka i restauracja obiekt byłby do zamknięcia , albo fokusem gdzie coraz mniej ludzi tam zagląda . Jeśli radni , Prezydent zagwarantują że Mediateka będzie otwarta w całej okazałość przez cały czas (długie lata a nie na początek na pokaz ) , że po pół roku nie będą pozamykane sale z karteczką chwilowo nieczynne , awaria które już nigdy nie będą otwarte , to jestem w stanie ugodowo spojrzeć na budowę mediateki z przyszłością dla naszych dzieci

03


gość ~gość (Gość)23.09.2017 07:09

Panie radny wybory sie zbliżają, więc trzeba się wykazać....pokazać. No a najłatwiej jest krytykować innych a samemu nic nie robić, jak to było w czasie swojej kadencji. Skup się Pan na swoich działaniach i pokaż czyś ty lepszy!!!

33


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)23.09.2017 00:46

Cytuję:
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.


Wszelkie działania mają sens tylko wtedy, jeśli są robione we WŁAŚCIWYM czasie. Ten happening pana radnego jest zwyczajnie niepoważny właśnie dlatego, że odbywa się w NIEWŁAŚCIWYM czasie.
Jestem przeciwny szastaniu publicznymi pieniędzmi, a już szczególnie zadłużaniu tylko po to, by zrobić "misia na miarę naszych możliwości", ale...
... ale szeroką debatę na temat zasadności tej budowy należało przeprowadzać przed etapem projektu. Tak właśnie, jeszcze przed zrobieniem projektu. A teraz, gdy wyłoniony jest wykonawca i na plac budowy ma wjeżdżać sprzęt, to takie uliczne sondy są musztardą po obiedzie. Nie ma znaczenia, ilu mieszkańców zapyta pan Sokalski - te opinie niczego nie wniosą, ani nie będą dla nikogo wiążące.
A decyzja o budowie została przyklepana przez radnych większością głosów.
Proponuję wszystkim, by sobie dobrze przemyśleli, czy faktycznie warto olewać wybory, i na kogo w tych wyborach głosować - bo radni i prezydent są tacy, jakich sobie WIĘKSZOŚĆ wybrała...
Analizując piotrkowską rzeczywistość i mentalność lokalnego plebsu jestem prawie pewien, że sobie Chojniaka wybiorą na kolejną kadencję.

60


Max ~Max (Gość)22.09.2017 23:57

Banery wskazują wyraźnie na rozpoczęcie akcji wyborczej przez radnego Sokalskiego.

02


ares1 ~ares1 (Gość)22.09.2017 11:58

Czyżby pracownicy UM usiedli przy klawiaturach??? :)))

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat