Przedszkole nr 16 zmieniło siedzibę

ePiotrkow Wtorek, 12 września 20177 4588
Nowy rok szkolny... i nowa siedziba. Przedszkole Samorządowe nr 16 w Piotrkowie opuściło parter jednego z bloków przy ulicy Słowackiego i przeniosło się do budynku, który dotychczas zajmowała Szkoła Podstawowa nr 2 ( ul. Daniłowskiego 3).
fot. UM Piotrków

"Szesnastka" przyjęła więcej dzieci, powiększyła się także kadra placówki. I - co najważniejsze - jest więcej miejsca, z czego zadowolone są dzieciaki. - Dużo większy budynek to ogromna wartość, która bardzo cieszy. Oczywiście wiązało się to z ogromem pracy, z przeprowadzką i przygotowaniem sal, ale w tej chwili mamy pięć dużych sal dla pięciu grup, możemy przyjąć 120 dzieci, dotychczas mieliśmy trzy grupy i 75 dzieciaków - zauważa Alina Rataj, dyrektor przedszkola. - W poprzednim budynku na jedną grupę przypadały dwie salki, więc było to swego rodzaju ograniczenie. Tu już wszystkie mamy pod kontrolą, łazienki są pięknie wykończone i dostosowane dla małych dzieci, ale przed nami jeszcze sporo pracy - zaznacza. 

 

W związku z reformą edukacji Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego przeniosła się do budynku po Gimnazjum nr 5 przy ul. Kostromskiej. O perypetiach związanych z przeprowadzką "szesnastki" na Daniłowskiego pisaliśmy także w "Tygodniu Trybunalskim".


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.09.2017 17:15

Przedszkole ok tylko Pani dyrektor zakręcona najpierw mówi że dziecko przyjmie zachwile że nie ma miejsca a potem przyjmuje inne dziecko Zakręcona baba

83


gość ~gość (Gość)14.09.2017 22:03

Szkoła podstawowa nr. 2 od samego początku miała być przedszkolem więc dobrze że w końcu tak się skonczylo

10


gość ~gość (Gość)13.09.2017 22:34

Dziękuję opaczności że moje dziecko dostało się do tego przeczkola, byłam załamana że względu na fatalne warunki, ciasno itp. jednakże kadra tam pracująca zrekompensowała wszystkie niedociągnięcia lokalowe z nawiązką. Dzięki nim mam mądre otwarte dziecko niebojące się stawianych przed nim wyzwań. Począwszy od Pań wolnych, ukochanej niani, wychowawczyń i Pani dyrektor, wszystkie to były Ciocie. Dziękuję Wam wszystkim.

14


gość ~gość (Gość)12.09.2017 22:19

Wkoncu dzieci mają więcej miejsca.

20


asiek ~asiek (Gość)12.09.2017 21:52

Moje dziecko chodziło tam 4 lata. Nie miałam żadnych znajomości w tym przedszkolu i mimo to nie zauważyłam żeby było jakoś inaczej traktowane. Ja nie mam zastrzeżeń co do przedszkola. Jeśli jakieś dziecko się nie dostało z powodu ograniczonej liczby miejsc lub zbyt małej ilości punktów, to rozumiem, że rodzice mają żal. Niestety nie daje to prawa oczerniać dyrekcji.

12


lop ~lop (Gość)12.09.2017 14:37

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś to było kiepskie przedszkole. Promowanie kilku dzieci znajomych i wstawianie ich gdzie się da (teatrzyki, przedstawienia itp.) przy pomijaniu reszty dzieci. Ówczesna dyrektor przedszkola do tych teatrzyków podchodziła, jakby to były zawodowe występy (występują najlepsi, reszta na statystów) dając upust niespełnionym ambicjom. Chyba zapomniała, że nie jest dyektorem teatru narodowego, tylko zwykłego przedszkola, gdzie dzieci powinny być traktowane równo, a teatrzyki mają jedynie funkcję wychowawczą i nie jest to prawdziwy teatr.

213


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat