Profil zaufany możesz potwierdzić w Moszczenicy

Region Wtorek, 06 lutego 201814 2330
Załatwiaj wiele spraw urzędowych bez kolejki. Gmina Moszczenica daje możliwość potwierdzenia profilu zaufanego na miejscu, w budynku przy ul. Kosowskiej 1. Profil zaufany działa jak odręczny podpis. To bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji np. w urzędach czy bankach.

- Jest to element realizacji projektu Gmina Bliżej Mieszkańców, w ramach którego mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje urzędowe sprawy elektronicznie, bez wizyty w urzędzie. Dzięki temu, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze będzie można złożyć np. wniosek o wydanie dowodu osobistego, dokumenty do programu 500+ czy sprawdzić ilość punktów karnych.  Wystarczy  mieć dostęp do Internetu i posiadać aktywny profil zaufany. To duże ułatwienie dla osób studiujących lub pracujących poza Moszczenicą – mówi wójt Marceli Piekarek.

Do tej pory, aby potwierdzić taki podpis i skorzystać w pełni z możliwości różnych e-usług konieczna była wizyta w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin Korytkowski ~Marcin Korytkowski (Gość)28.03.2018 14:45

do użytkownika "miliony"
1) infrastrukturę dla czterech gmin, utrzymuje obecnie 5 informatyków gminnych, którzy i tak byli zatrudnieni w urzędach
2) miliony pochodziły ze środków zewnętrznych (0 zł wkładu własnego)
3) dzięki nowoczesnej sieci mamy oszczędności (Voip, Fax2Mail, usunięto wiele serwerów, zakupiono nowoczesne firewall, przez kilka miesięcy zakup internetu był finansowany ze środków UE) i wiele innych...
4) za darmo od Skarbu Państwa gmina otrzymała jako pierwsza gmina wiejska system EZDPUW
5) proszę się podpisać i podać źródło Pana informacji. Pana post to ogrom kłamstw i pomówień. Trzeba być tchórzem by kogoś oskarżać a samemu się nie podpisać

10


milony ~milony (Gość)09.02.2018 09:26

miliony wydane na internet, ogromna infrastruktura do utrzymania, mnóstwo urzędników do utrzymania. W innych gminach nie wydali tyle pieniędzy a tez mają szybki internet, postęp technologiczny jest nieubłagany i nie jest wymagana takie poświecenie gminy bo firmy prywatne go zapewniają. Gmina Moszczenica jest najbardziej zadłużoną Gminą w powiecie (18,5 mln). Czy to jest naprawdę mieszkańcom potrzebne ? zamiast dróg i lepszej infrastruktury ?

11


gość ~gość (Gość)07.02.2018 21:09

Dobry kierunek Panie wójcie

00


PoP ~PoP (Gość)07.02.2018 12:21

Utworzenie Punktu Potwierdzającego kilka lat temu było innowacyjnością - teraz jest koniecznością. Jednak gratuluję wójtowi, że utworzył taki punkt, ponieważ zachęcanie mieszkańców do załatwiania spraw przez internet ma tylko sens gdy taki mieszkaniec może w swojej gminie potwierdzić PZ i wysłuchać od urzędnika jakie będzie miał z tego korzyści. Zawsze łatwiej jest pani Basi, Kasi, itd. - co przychodzi do urzędu - powiedzieć "Pani Basiu na dole jest Punkt Potwierdzający, może pani tam uzyskać podpis elektroniczny i do urzędów w całej Polsce może pani wysyłać e-pisma". Przyznam, że w zakresie innowacyjności Moszczenica goni Piotrków. Wg mnie pozostałe gminy naszego regionu jednak odstają w tym zakresie od tych dwóch liderów.

00


gość ~gość (Gość)06.02.2018 17:35

Też mi innowacja. Lepiej niech internet darmowy poprawią, bo więcej czasu nie działa niż działa.

31


mieszkanka gminy ~mieszkanka gminy (Gość)06.02.2018 16:55

Brawo Panie wójcie! Naprawdę trzeba przyznać że gmina bardzo się rozwija za urzędowania obecnego wójta, tak trzymać mogę tylko powiedzieć jako mieszkanka gminy.

10


hue ~hue (Gość)06.02.2018 11:34

Autor artykułu jest w błędzie. Wystarczy mieć bankowość elektroniczną i nie trzeba nigdzie potwierdzać profilu zaufanego. Od dawna można złożyć wniosek 500+ z dowolnego miejsca i o dowolnej porze (właśnie za pośrednictwem bankowości), więc stwierdzenie "będzie można" jest błędne. W ostatnim zdaniu również błąd: nie potwierdzamy podpisu, tylko potwierdzamy tożsamość. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby w banku wymagano od klienta profilu zaufanego....ale może nie mam racji.

40


sa ~sa (Gość)06.02.2018 14:07

W każdej innej gminie powiatu jest potwierdzanie profilu zaufania. Co to za innowacja - widać Moszczenica nie jest taka innowacyjna :)

11


bankowiec ~bankowiec (Gość)06.02.2018 15:49

Jest Pan w błędzie. " Wystarczy mieć bankowość elektroniczną i nie trzeba nigdzie potwierdzać profilu zaufanego". Banki same są miejscami, w których potwierdza się tożsamość i zakłada profil zaufany. Bez tego nie ma konta internetowego. Bank musi najpierw zweryfikować klienta osobiście.

00


do ~sa ~do ~sa (Gość)06.02.2018 15:15

Profil zaufany. I nie w każdej.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat