Prezydent przyznał stypendia. Kogo doceniono najbardziej? [Aktualizacja]

Strefa FM Środa, 07 lutego 201885 10938
48 sportowców, reprezentujących piotrkowskie kluby, będzie w tym roku otrzymywać comiesięczne stypendia, większość przez rok. Największe stypendia przyznano piłkarzom ręcznym Piotrkowianina, mniej od większości zawodników tej drużyny dostaną natomiast piłkarki Piotrcovii oraz zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego Mateusz Bernatek, wicemistrz świata, który nie kryje rozczarowania.
Fot.: K. Budny

16 zawodników Piotrkowianina będzie otrzymywać co miesiąc 5 tysięcy złotych, a trzech tysiąc mniej. Tyle samo, czyli 4 tysiące złotych miesięcznie wpłynie na konto Mateusza Bernatka. W regulaminie zapisano, że stypendia przyznawane są za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej oraz krajowej i występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Największym ubiegłorocznym sukcesem piotrkowskiego sportu był srebrny medal, wywalczony przez Mateusza Bernatka, nie otrzymał on jednak najwyższego stypendium.

 

 - Prezydent przyznaje stypendia po uprzednim wniosku komisji stypendialnej, w skład której wchodzą radni: Bronisław Brylski, Przemysław Winiarski oraz Piotr Gajda (dwaj ostatni nie wzięli jednak udział w posiedzeniu), a także kierownik Referatu Sportu i pracownik merytoryczny tego referatu. Trudno porównywać osiągnięcia w sporcie indywidualnym i grach zespołowych, ale chciałbym zaznaczyć, że stypendium przyznane Mateuszowi Bernatkowi jest jednym z najwyższych i jest adekwatne do osiągniętych wyników - powiedział Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego.

 

Urzędnicy podkreślają też, że Mateusz Bernatek pod koniec ubiegłego roku otrzymał również od prezydenta nagrodę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych. A jak komentuje to wicemistrz świata?

 

 - Jest to dla mnie niekomfortowa sytuacja, ponieważ mam się odnieść, skomentować decyzję mojego pracodawcy jakim jest Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i sam prezydent. Od najmłodszych lat reprezentuje miasto Piotrków Trybunalski na arenach w Polsce i na świecie. W ubiegłym roku jako rodowity Piotrkowianin dokonałem jedynego jak dotychczas takiego sukcesu w piotrkowskim sporcie - zdobyłem tytuł wicemistrza świata w zapasach. Szanuję każdego sportowca zawodowego. Uważam, że mój sukces nie został doceniony przez Komisję Stypendialną. Zawodnicy Piotrkowianina otrzymali najwyższe stypendia z możliwych, ich pula jest dużo większa. Pragnę nadmienić, ze z moją drużyną w rozgrywkach zawodowej ligi drużynowej zdobyliśmy złoto. Wiem, ze w przeszłości przez prezydenta były przyznawane stypendia za wybitne osiągnięcia z dodatkowej puli. Nie chce, żeby mnie źle zrozumiano i odebrano moją opinię jako nieskromną, cechującą się brakiem pokory. Sport zawodowy któremu poświęcam 250 dni w roku od 10 lat kosztuje wiele zdrowia, wyrzeczeń i również pieniędzy. Kieruje się maksymą, żeby myśleć o byciu najlepszym, a nie o zarobku, ale jak mam się czuć jeśli jestem wicemistrzem świata, a mam mniejsze dofinansowanie od zawodników rozgrywek krajowych?  - pyta Mateusz Bernatek.

 

Na tegorocznej liście stypendystów oprócz szczypiornistek Piotrcovii, piłkarzy ręcznych Piotrkowianina i zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego pojawiły się również nowe nazwiska: pływaczka Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski), badmintonista Mateusz Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski), oszczepniczka Marcelina Witek (KS Polanik Piotrków Trybunalski) oraz zapaśnik Magomedmurad Gadzhiev (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski).

 

Szczegółową listę stypendystów znajdziecie tutaj.


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kibic ~kibic (Gość)15.02.2018 18:29

Artykuł napisany 7.03. a komentarz miłośnika Oyama Karate "Washi " ... 3 godziny temu. Szybkość i refleks niezwykły. A na poważnie, to bez powstania faktycznej rady stypendialnej złożonej z ludzi fachowych, cieszących się zaufaniem i autorytetem całego środowiska sportowego nie będzie nigdy zgody i akceptacji przyznawania stypendiów i ich wysokości.

10


gość ~gość (Gość)15.02.2018 14:50

Prosze spojrzec na zeszly rok Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate "Washi"
Oto link do głównej strony federacji i artukuł podsumowujący cały zeszły rok:
http://www.oyama-karate.pl/artykul.php?id=9y
Czy to nie sa wystarczajace sukcesy? Jak to możliwe, że tak maly klub jest Najlepszy w Polsce? Czy to jest słaba promocja dla miasta? Angela i Kuba rok w rok mają olbrzymie sukcesy w Polsce, Europie czy na MŚ w Kanadzie w 2016 i co z tego? Nikt nie bierze tego pod uwagę, ale jak są zawody to Pan Prezydent bardzo chętnie się na nich pokaże, żeby wypromować miasto...
Czy się w czymś myle? Co trzeba zrobić w tym mieście, żeby zostać docenionym, grać w ręczną, może pływać, rzucać oszczepem, czy być badmintonistą? Każdy sport indywidualny jak i zespołowy wymaga poświęceń, ale bądźmy chociaż trochę obiektywni...
Proszę, niech mnie ktoś uświadomi, czy się w czym myle?

10


assa ~assa (Gość)07.02.2018 16:24

Nie wierzę w co czytam! Szok.Piotrcovia ,to sroce spod ogona wyskoczyła?Mało tego, grzejący ławkę zawodnicy Piotrkowianina tak po prostu "przytulają" pięć tysięcy co miesiąc?

122


gość ~gość (Gość)11.02.2018 17:36

Czy prawdą jest, że najbardziej dotowane sekcje w P.T. korzystają ze zryczałtowanej opłaty za korzystanie z obiektów sportowych / Relax / i czy tylko one ?

20


oko i ucho:) ~oko i ucho:) (Gość)07.02.2018 18:54

Panowie razem z dotacją dla stowarzyszenia dostają 1 204 000,00 PLN, Panie 625 000,00 PLN. Ja wszystko rozumiem, ale to już chyba przegięcie. Brawo dla Zarządów Pań i Panów, widać jak kto pracuje na swoje i nie ma tu co zganiać na Tomka, że ma za sobą UM, bo gdyby się chciało ruszyć d.... Prezesowi Piotrcovii i członkom zarządu, którzy nieoficjalnie też się uważają za prezesów, zwłaszcza że Pan K. chwali się że należy do ugrupowania Pana Chojniaka, to raczej więcej gadają i narzekają niż robią i działają, to pewnie dziewczyny dostały by trochę więcej, nie mówię że po równo, bo zawsze jest różnica w kosztach, ale powinny dostać w granicach 800 000,00 PLN i nie było by problemu. Winni są wszyscy UM i działacze Piotrcovii, że tak jest, szkoda gadać.

75


lsd ~lsd (Gość)08.02.2018 23:54

Dlaczego w Piotrkowie nie ma równych szans dla wszystkich klubów?
Dlaczego w Piotrkowie durna uchwała RM nakazuje promować tylko 3 kluby?
Dlaczego w Piotrkowie inwestuje się kasę tylko w zawodowców?
Dlaczego w Piotrkowie z pieniędzy promocyjnych tylko korzysta PR ?
Dlaczego tylko PR ma klasy sportowe, a innym się nie pozwala?
Dlaczego PR płaci ryczałt za obiekty sportowe?
Dlaczego Radni nie zajmują się sportem?
Dlaczego nie ma obiektów sportowych?
Dlaczego miasto nie inwestuje w młodzież?!!!!!!!!!
Tych pytań jest sporo i nikt nie chce porozmawiać ze środowiskiem sportowym.......a przecież co promuje miasta?? No właśnie SPORTOWCY!!!!!!!!!!

112


gad ~gad (Gość)12.02.2018 00:30

życzę wam wszystkiego najlepszego w sportach indywidualnych t.j, zapasy ,karate oyama, kixs boksing, szacunek dla tych sportów walki,tylko dlaczego widzimy w Piotrkowie zapasy a tu nagle karate jest dyscypliną na najwyższym poziomie bez gali bez świateł a wyniki sportowe są na tym samym poziomie to dlaczego tym sportowcom nie daje Pan Prezydent Stypendiów bo co bo nie są dyscypliną olipijską to trzeba zmienić regulamin przyznawania stypendiów - odróżnić sporty indywidualne od sportów zespołowych.

20


kibic ~kibic (Gość)08.02.2018 19:46

Przecież to pisanie i Wasze opinie NIC nie zmienią. Kto miał dostać to dostał, kto miał skorzystać to skorzystał , kto przeżyje w spokoju kolejny rok bez względu na rezultaty to tak i będzie. I tyle z lamentów i frustracji która i tak za 2,3 dni ucichnie. Życzę dobrej, spokojnej nocy/

51


kibic ~kibic (Gość)10.02.2018 17:40

A może osoby do których kierowanych jest większość pytań spróbują odpowiedzieć zwłaszcza na te które zaczynają się "Dlaczego......." Lekceważenie środowisk sportowych czyli zawodników, kibiców, trenerów , brak dialogu z nimi, wysłuchania ich uwag ,doprowadza w rezultacie do niepotrzebnych nikomu konfliktów pomiędzy dyscyplinami. Nazbierało się zbyt wiele niejasności , niedomówień ponadto brak jasno postawionych zadań a zwłaszcza rozliczeń tych zadań - w efekcie zawsze doprowadza do konfliktów a nawet skrytej wrogości między stronami zamiast do zdrowej, uczciwej rywalizacji sportowej. Dlaczego nie ma w P.T. rady sportu ?

31


gość ~gość (Gość)07.02.2018 21:41

To jest jakaś kpina. W Piotrkowie co chwilę słyszy się o zdobytych medalach przez piotrkowskich zapaśników na arenach krajowych i międzynarodowych i to w praktycznie każdej grupie wiekowej. I nawet jako drużyna Piotrkowski AKS jest najlepszy w kraju. A piłka ręczna? Nie mogą zdobyć medalu mistrzostw Polski,a o sukcesach takich jakie osiągnął Mateusz to nawet pomarzyć nie mogą. Jak wygrają mecz z drużyną ze środka tabeli to wielki sukces. Niech Pan Prezydent i komisja dowiedzą się ile pieniędzy potrzebuje Mateusz na to aby się utrzymać i móc zapewnić sobie wszystko potrzebne do rozwijania swojego talentu. Przecież nikt nie chce dla niego pieniędzy za nic. Jest drugim zawodnikiem globu a to chyba coś znaczy!

94


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat