Pożar na Topolowej w Piotrkowie

ePiotrkow Czwartek, 19 kwietnia 2018106 60080
W czwartek wieczorem przy ul. Topolowej w Piotrkowie Trybunalskim wybuchł pożar. Najprawdopodobniej paliły się elektrośmieci, ponieważ ogień wybuchł na terenie zakładu przetwarzania zużytego sprzętu agd. Z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej.

Ładuję galerię...

Powierzchnia, nad którą musieli zapanować to 1600 metrów. Jeden strażak doznał obrażeń, na szczęście niegroźnych.

 

- Informację o pożarze otrzymaliśmy około godziny 20, w tej chwili trudno powiedzieć, co było przyczyną pożaru, póki co próbujemy go opanować. Mamy małe problemy z wodą, ponieważ działamy na dwóch odcinkach bojowych, od południowej i północnej strony tej hali. Pali się przede wszystkim pianka poliuretanowa i tworzywa sztuczne, dlatego bardzo trudno to ugasić. Dym jest mocno nagrzany i szybko unosi się do góry, lepiej pozamykać okna. Myślę, że gaszenie zajmie nam co najmniej kilka godzin - powiedział mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Początkowo strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce przez otaczających je gapiów. Z pomocą przyszła im piotrkowska policja. W pobliżu tworzyły się spore korki. Nasz reporter rozmawiał z mieszkańcami, którzy byli na miejscu zdarzenia:

 

 

Hale zakładu przetwarzania zużytego sprzętu agd, na terenie którego prowadzony jest m.in. recykling urządzeń chłodniczych, niemal doszczętnie spłonęły.


Właścicielka FHU Derewenda zapewniła nas, że oprócz zużytego sprzętu agd na terenie zakładu nie znajduje się nic niebezpiecznego, powiedziała także, że nie tak dawno musiała – jak to ujęła - przeganiać stamtąd narkomanów, więc być może oni nieświadomie zaprószyli ogień. Firma była ubezpieczona. Żaden pracownik nie ucierpiał, ponieważ od 16.00 zakład był nieczynny.

 


Zainteresował temat?

14

1


Komentarze (106)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Strazak Sam ~Strazak Sam (Gość)22.04.2018 17:56

Pewnie samopodpal albo znow uklad ze brak zbytu. Popijanemu schadzali sie tam i nie dawali ludzim mieszkac. Ludzie musieli stamtad dosc czesto zmieniac miejsce zamieszkania. Do czasu wszystko madry Polak po szkodzie

10


emka ~emka (Gość)20.04.2018 12:21

Wypowiadający się tutaj ludzie nie mają pojęcia o utylizacji urządzeń elektrycznych. Dla właściciela składowane tam lodówki itp to były PIENIĄDZE, zarabiał na rozbieraniu tych urządzeń i sprzedawaniu wysegregowanych części. Taki pożar to dla niego ogromne straty

58


obserwator ~obserwator (Gość)21.04.2018 14:41

Wszędzie ci narkomani. Pewnie w zimie w co 5 domu "narkomani" ukradkiem i bez wiedzy właściciela wrzucaja do piecy smieci, a poźniej afera, że smog.
Żałosne tłumaczenie właścicieli, że widzieli narkomanów. I że to nie z winy ich firmy. I nasuwają się pytania:
1. Jak wyglądają narkomani, którzy podpalają kupę nikomu niepotrzebnych (nawet własicielom Derewendy) śmieci?
2. Ile firma wywiozła złomu? a ile zbędnych śmieci uległo "przypadkowemu" spaleniu?
3. Jak to możliwe, że właściciele prywatnych posesji tzn działek, terenu wokół domu zmuszeni są do dbania o porządek i grozi im za to mandat, a firma legalnie działajaca i utylizujaca niepotrzebne odpady przez "ekologiczne spalenie" składuje taką ilość w jednym miejscu i nikt nic z tym nie robi.
4. Otwierając obojetnie jaki lokal usługowy zmuszeni jesteśmy do przestrzegania przepisów P.POŻ a taka firma nie ma nawet podprowadzonej wody pod hydrant, a straż jeździ usupełniać wode do okolicznych hydrantów,

80


Smog i Mgła ~Smog i Mgła (Gość)20.04.2018 08:19

A ja z innej beczki. Podczas sezonu grzewczego czujnik ppm co parę dni raził kolorem bordowym strasząc przekroczeniami norm po kilkaset %, że to niby wszyscy palą śmieciami, a tu niespodzianka, wiosenny wieczór, pogoda z lekkim wiaterkiem od północy ( dym snuł się w kierunku miasta i czujnika smogu), nie pojechałem przeszkadzać służbom tylko odpaliłem komputer i odwiedziłem stronę z pomiarami smogu w Piotrkowie. I co? Powietrze bardzo czyste a ikonka uśmiecha się do mnie szeroko na zielono. A przecież to nie był piecyk z woreczkiem śmieci tylko potężne składowisko, niebezpiecznych dla środowiska substancji, nie tylko podczas pożaru. I co smogowe oszołomy na to dictum? A tak na marginesie, czy chociaż jeden, przynajmniej jeden "widz", miał nałożoną maseczkę anty smogową? Ściema z tym smogiem, on jest tylko wtedy kiedy go się ładuje łopatą do bezrozumnych czaszek.

306


strażak ~strażak (Gość)20.04.2018 19:20

...no i atrakcja dla mieszkańców jadąc ratować na sygnale nie dało się przejechać nikt nie pomagał tylko telefony w ręku i janusze na fb bo strażak nie tak przekoczył a czemu brama nie r...a to był prywatny teren

11


no niezle ~no niezle (Gość)20.04.2018 18:38

pianka poliuretanowa ... to i chyba cyjanowódór ... i bez zagrożenia dla środowiska ???? i cześć chłopaków bez aparatów .. a gość mówi o wozach bojowych ...gdzie w armii ?

71


000987654321 ~000987654321 (Gość)20.04.2018 17:11

hmy ciekawe jak będą sobie radzili strażacy po 50 w takich sytuacjach po zmianach

20


ds ~ds (Gość)20.04.2018 16:46

gapie szli jakby palila się hala z marihuaną i kazdy chciał wziąść dymka...nierozumiem tych ludzi, ale cóż owce to owce.

102


gość ~gość (Gość)20.04.2018 15:01

Można dyskutować czy to centrum miasta, czy nie, ale faktem jest że takie odpady powinny być z dala od dużych skupisk ludzi. Ale niestety bezmyślność ludzka nie ma granic, a urzędników nic to nie obchodzi. K urniki przy osiedlach, odpady przy blokach, chlewnie przy domostwach, przecież to wszystko ekologiczne i pod kontrolą. Teraz najlepiej na jakichś narkomanów zrobić, a nie na brak nadzoru.

110


kluck ~kluck (Gość)20.04.2018 15:44

to nie pierwszy raz sie palilo tam gdzie są odpady moze ktos sie tym zainteresuje

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat