Pożar domu w Plucicach

Strefa FMRegion Czwartek, 19 października 20172 11484
Ulatniający się z butli gaz oraz znajdujący się tuż obok piec typu koza prawdopodobnie jest przyczyną pożaru, do którego doszło w środę wieczorem w Plucicach w gm. Gorzkowice.

Ładuję galerię...

Na miejscu zdarzenia pojawiły się cztery zastępy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży pożarnej. Szybka interwencja jednostki z Gorzkowic zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. - Na miejscu pojawiliśmy się po 5 minutach od otrzymania zawiadomienia. Nasze działania polegały głównie na rozpoznaniu terenu. Okazało się, że pożar zlokalizowany jest w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego. Przyczyną pożaru prawdopodobnie była kuchnia gazowa, obok której znajdował się jeszcze piecyk typu koza. Ulatniający się z butli gaz wypełnił pomieszczenie i doszło do zapłonu. Ogień szybko został stłumiony, wyniesiono butlę i sytuacja została opanowana. W domu znajdowała się jedna osoba, właściciel posesji, który o własnych siłach opuścił pomieszczenie. Ewakuował się przez okno, ponieważ drogę miał już odciętą przez płomienie - mówi Rafał Zawisza, naczelnik jednostki OSP w Gorzkowicach.


Niefortunne umieszczenie butli z gazem obok pieca mogło doprowadzić do tragedii. - Mamy tutaj klasyczny przykład jak nie zachowuje się ostrożności. Butla z gazem palnym znajdowała się tuż obok pieca. Strażacy od lat przestrzegają przed tego typu praktykami. Nierzadko przez takie zaniechania dochodzi do pożarów, a nasila się to zwłaszcza w sezonie grzewczym - dodaje mł. kpt. Kacper Gąsior z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.10.2017 17:35

Dobrze ze trawy nie kosili w drugim koncu gminy

10


anka 5. ~anka 5. (Gość)19.10.2017 09:07

brawo dla strażaków z Gorzkowic- błyskawiczna akcja!

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat