Powiat piotrkowski: Zatrzymany diagnosta

Strefa FM Sobota, 30 stycznia 20106 4633
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31-letniego diagnostę jednej ze stacji na terenie naszego powiatu i mieszkańca sąsiedniego powiatu, od którego przyjął on korzyść majątkową w zamian za poświadczenie nieprawdy. Obu mężczyznom grozi nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze ustalili, że pracownik stacji diagnostycznej dopuścił do ruchu pojazd rolniczy nie przeprowadzając stosownego badania. W trakcie wykonywania dalszych czynności stróże prawa ustalili również, że ten sam diagnosta zachował się podobnie poświadczając w dokumentach od kolejnych dwóch pojazdów rolniczych w ogóle ich nie widząc. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim przedstawił 31-letniemu pracownikowi stacji diagnostycznej zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Taka sama kara grozi również 31-letniemu mężczyźnie, który wręczył łapówkę.

 

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Prokurator zastosował też wobec pracownika stacji środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakaz opuszczania kraju.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

marpia4 ~marpia4 (Gość)03.05.2010 19:11

Parę złoty, co to za łapówka.Szkoda, że nie wykryto tych co w Starostwie naprawdę biorą wielką kasę. Wiem coś o tym. Sam dawałem, bo by mi nie załatwili sprawy.

00


D17 ~D17 (Gość)01.02.2010 20:35

Łapówka jest łapówka i nieważne jaka jest wartość "podarunku". I nikt nie wie z komentujących co było przedmiotem PRZESTĘPSTWA czy niesprawne hamulce czy może hydraulika jakiej nie brakuje w maszynach rolniczych. I tu do "zenon" "rycho" i "nikt" nie zyczę wam tego ale zastanówcie sie co byście powiedzieli gdyby nie daj Bóg pod taki "sprawny" technicznie traktor wpadł ktoś bardzo wam bliski i własnie by sie okazało że zawidły hamulce a wczoraj traktor był na przeglądzie . przemyślcie ten temat.

00


nikt ~nikt (Gość)01.02.2010 17:08

"Rycho" napisał(a):
Za dopuszczenie ciągnika sąsiadowi za 63 zł.10 lat.W jakim państwie my żyjemy.

bo to ładnie wygląda w wiadomościach

Cytuję:
przyjęcia korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy

oraz bardzo łatwo takie "straszne przestępstwo" wykryć ...
i statystyki policji i sądów rosną
a jeszcze 21 stycznia 2010 zstanawiali się


Rycho ~Rycho (Gość)01.02.2010 11:50

To jaki wyrok grozi Mirowi,Zbychowi itp. pracownikom więzień w których w jednej sprawie było tyle "samobójstw" oraz ubeckim prokuratorom i policjantom którzy prowadzili sprawę Olewnika.Za dopuszczenie ciągnika sąsiadowi za 63 zł.10 lat.W jakim państwie my żyjemy.

00


corey666 ~corey666 (Gość)31.01.2010 00:01

ciągnik aby dojechać an pole często musi przejechać drogą, po której poruszaja się inne pojazdy. Wiesz mi, ze nie chciałbyś spotkać na swojej drodze po zmroku niesprawny technicznie (hamulce, oświetlenie) ciagnik

00


zenon ~zenon (Gość)30.01.2010 13:43

Nie wierze w to, tak tylko straszą, a czy to ważne czy traktor jest sprawny technicznie poza oświetleniem i hamulcami wiele mu nie trzeba, przesadzają co innego jak by chodziło o samochód.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat